Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden Çevre Temizliği Uyarısı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 21:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 23:05
Belediyeden Çevre Temizliği Uyarısı
Yaz mevsiminin gelmesi ile akşamları gezmek amacıyla park ve bahçelere giden vatandaşların yerlere çekirdek kabuğu atmamaları konusunda Fatsa belediyesi yetkilileri uyarılarda bulundu.
Özellikle sahil şeridi boyunca yerlere gelişi güzel atılan çekirdek kabukları belediye temizlik ekipleri için de büyük sorun oluşturuyor.
Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Derya Özcan Ateşli, sabah olması ile birlikte sahilde, yerdeki çekirdek kabuklarının çirkin görüntüler oluşturduğunu belirterek, “Duyarlı olmayan birçok vatandaş, parklarda oturdukları yerlere gelişi güzel çekirdek kabuğu atarak çevrenin kirlenmesine sebep oluyor. Duyarsız kişilerin bu sorumsuzluğu, çirkin bir görüntü oluşturmanın yanında ekolojik dengeye de zarar vererek, çimlerin kurumasına yol açıyor. Sahilde bir çok yerde çöp kutusu olmasına rağmen vatandaşlarımızın yerlere çekirdek kabuğu atmalarını anlayamıyoruz. Taşların ve çimlerin arasında kalan çekirdek kabuklarının temizlenmesi çok kolay değil, bu bakımdan vatandaşlarımızdan biraz daha duyarlılık bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan yemyeşil doğası ve temiz bir görüntüsü ile herkesi kıskandıran bir görüntüsü olan ilçemizi bilerek kirletmemelerini önemle rica ediyorum. İnsanlar hayalini kurduğu yaşam alanını kirletmemeli” dedi.
Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Derya Özcan Ateşli uyarılara uymayan ve bilerek yerlere çekirdek kabuğu atan vatandaşlara cezai işlem uygulayacaklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden Çevre Temizliği Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN