Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmadoğlu: "Üzgünüz, Kızgınız, Acılıyız"

Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:48
İmadoğlu: Üzgünüz, Kızgınız, Acılıyız
Tabip Odası Başkanı Dr. Bengü Başlamışlı İmadoğlu, şiddet terörünün günden güne arttığını belirterek, "Tecavüz, şiddet, taciz cezaları caydırıcı olacak kadar ağırlaştırılmalı" dedi.
Dr. İmadoğlu, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Maalesef ülkemizde kadına şiddet, aile içi şiddet, hekime şiddet, mecliste şiddet, çocuğa şiddet, hayvana dahi şiddet var. Şiddet terörü günden güne artarak tırmanmaktadır" diye konuştu.
Dünyada her 3 kadından 1’inin, G-20 üyesi Türkiye’de 2 kadından 1’inin hayatında en az 1 kez şiddete maruz kaldığını belirten Dr. İmadoğlu, şöyle devam etti:
"Bu dile gelen şiddet, ya söylenemeyen utanma ya da korku belası, müracaat edemeyen sayısı? Cinsiyet ayrımını sürekli körükleyen söylemler maalesef kadını toplumda hedef haline getirmektedir. Bir kadınla tokalaşmak için elini uzatmaktan imtina ederken, kadın bedeni üstünden para kazanmakta mahsur görmeyen zihniyet sahipleri, kadınlar okumasın deyip, sonra eşine bayan doktor arayan kendisiyle çelişen zihniyet sahipleri. Kadın kimdir bilir misiniz? Seni dünyaya getirendir. Annendir, kızındır, eşindir. Neslin mimarıdır. Erkeği de kadını da yetiştirendir. Peki ezilmiş, örselenmiş, ötelenmiş bir anneden ne kadar sağlıklı, özgüvenli, normal bireyler bekliyoruz. Daha annesinin karnındayken babasının tekmesiyle tanışan çocuk sayısı sizce az mıdır? İşte karşınızda cani. Caniler. Bu kez şiddet vahşete dönüştü. Hayatının baharındaki Özgecan’a kıydılar. Tecavüz, şiddet, taciz cezaları caydırıcı olacak kadar ağırlaştırılmalı. Peki Özgecan’ın suçu ne? Hangi eylem, hangi açıklama, hangi kanun onu geri getirecek söyleyin. Kamu vicdanı ağır hasar aldı. Üzgünüz, kızgınız, acılıyız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmadoğlu: "Üzgünüz, Kızgınız, Acılıyız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN