Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi E-belediye Uygulamasına Geçti

Giriş Tarihi: 23.2.2015 12:08
Osmaniye Belediyesi E-belediye Uygulamasına Geçti
Belediyesi’nde Kentsel Otomasyon Sistemi hizmete girdi. Akıllı Kent projesinin bir parçası olan “e-belediye” uygulaması birçok belediyecilik hizmetine ulaşmak bir tuşa dokunmak kadar kolay hale geldi.
Bu sistemle vatandaşlar evlerinden veya ofisinden çıkmadan, dilediği saatte Osmaniye Belediyesi’nin osmaniye-bel.gov.tr internet adresine girerek başta kredi kartı ile su faturası ödemek gibi birçok hizmete buradan ulaşabilecek.
Su borcu ödeme ve sorgulamasının yanı sıra, birçok teknik bilgiye de erişebilme imkanı sunan “e-belediye” uygulaması ile ilan, reklam, çevre temizlik, emlak, arsa rayiç değerleri, nikah işlemleri gibi konularını sorgulama ve kredi kartı ile ödeme imkanı sağlanmış oldu.
E-belediye hizmeti ile birlikte vatandaşların dünyanın dört bir köşesinden Osmaniye Belediyesi’nin osmaniye-bel.gov.tr adresine girerek borçlarını sorgulayabileceklerini ve ödemelerini web sayfası üzerinden yapabileceklerini ifade eden Osmaniye Belediye Başkan Kadir Kara, belediye olarak kentsel otomasyon sistemini hayata geçirdiklerini söyledi. Kara, “Kent Otomasyon Sistemi, kentliye hizmetlerini daha hızlı sunmak için belediyemiz tarafından işleyişe alınan, son dönem hızlı işletim sistemlerindendir. Bu sistemle; evinizden veya ofisinizden çıkmadan, dilediğiniz saatte internet aracılığı ile istediğiniz her hizmete ulaşmanız mümkün. Otomasyon Sistemi sayesinde vatandaşlar, belediye hizmetlerine doğrudan ve en hızlı yoldan ulaşmış olur. Belediyemizle ilgili tüm konularda osmaniye-bld.gov.tr internet adresinden bilgi alabilirsiniz. Kentlinin, belediye hizmetlerinden daha hızlı ve daha kolay yararlanmasını ve teknolojik gelişmelerin ışığında hizmete doğrudan, sıra beklemeden ve yorulmadan ulaşmasını sağlayan Kent Otomasyon Sistemi sayesinde, uygar kentlilik bilincine uygun hizmetler sunmak amacıyla artık kaliteli hizmette sadece bir tuş kadar yakınınızdayız” diyerek bilgiler aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaniye Belediyesi E-belediye Uygulamasına Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN