Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Çalışanlarından Kadınlar Günü Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sağlık Çalışanlarından Kadınlar Günü Yürüyüşü
Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Sağlık çalışanı kadına yönelik şiddetin önlenmesi” yürüyüşü düzenlendi.
Hasan Çenet Caddesi’nde başlayıp, Gar’a kadar devam eden yürüyüş, Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde son buldu. Yürüyüşe sağlık çalışanlarının yanı sıra Vali Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara da katıldı. Başkan Kara, belediyenin kurduğu stantta kadınlara çiçek takdim etti. Kara, bayanların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Halk Sağlığı Müdürlüğü de yürüyüşe katılanlara atkı hediye etti, su ve meyve ikramında bulundu.
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Latif Boz, yürüyüş sonunda yaptığı açıklamada, “Birleşmiş Milletler tarafından ilk defa evrensel olarak 1977 yılında 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılması kabul edilmiştir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün yeryüzünde her üç kadından biri şiddetin değişik biçimlerine maruz kalmaya devam ediyor. Gerek ev içinde gerekse kamusal alanda kadına karşı şiddet ortadan kaldırılabilmiş değil. Ne yazık ki ülkemizde de kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve kadın cinayetleri her geçen gün artmaktadır. Neredeyse her gün bir kadın cinayeti, taciz ve tecavüz haberleri ile sarsılmaktayız. Günümüzde 8 Mart’lar, kadın sorunlarına çözüm önerilerinin getirilmesi, kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi istemlerinin; bir kez daha dile getirildiği gündür. Kadınların kültürel, ekonomik ve sosyal hayatta hak ettikleri yeri aldığı dünya temennisi ile başta kadın çalışanlarımız olmak üzere bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Çalışanlarından Kadınlar Günü Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN