Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanseverler Kadirli’de Buluştu

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:25
Hayvanseverler Kadirli’de Buluştu
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Kadirli Temsilciliği tarafından organize edilen etkinlikte hayvanseverler ’nin Kadirli ilçesinde buluştu.
Adana’dan KİHAYKO Yönetimi ve Ceyhan, Yumurtalık Temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte zaman zaman duygulu anlar yaşandı. KİHAYKO Kadirli Temsilcisi Ayşe Kayrak Mollaoğlu yaptığı konuşmada, Kadirli’de sokak hayvanları için ciddi çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Çok kısa zamanda burada çoğaldık ve hayvan sever insanları bir araya getirdik. Amacımız kendini ifade edemeyen ve ağzı dili olmayan bu canların sesi olmak. Toplumumuzda maalesef sokak hayvanlarına yönelik bir ön yargı var. Bunu kırmak ve yeni yetişen çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için hep birlikte çabalar göstermeliyiz” dedi.
KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım ise ülkenin dört bir yanında katliamların ve sokak hayvanlarına yönelik şiddetin üst seviyeye çıktığını; bu konuda acil yasal düzenlemeler yapılması gerektiğini ve siyasi iktidarın milletvekili seçimlerinden önce mutlaka Mecliste bekleyen yeni yasayı çıkarması gerektiğini ifade etti.
Kadirli tarihinde ilk kez hayvan severlerin bir araya gelerek örgütlü bir güç haline geldiğini belirten Yıldırım, Kadirli’deki bu gelişmenin Türkiye’deki hayvan hakları mücadelesine örnek olacağını söyledi.
Etkinlik, bir sokak köpeğinin yaşamını ve dramını anlatan film gösterisinin ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanseverler Kadirli’de Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN