Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur-sen’den Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Memur-sen’den Çin Mallarına Boykot Çağrısı
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Temsilciliği tarafından, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne karşı boykot eylemi yaptı.
Memur-Sen İl Temsilciliği önünde düzenlenen toplantıda konuşan Memur Sen Osmaniye İl Temsilcisi Mahmut Kahraman, “Müslüman Uygur Türkleri, toprakları ve vatanları Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan beri büyük bir cesaret, kahramanlık örnekleri ile dolu ve başarı ile sürdürmektedir. 15 gündür Çinli faşist askerler bölgeyi tamamen kuşatma altına aldı. Yüreğimiz yaralı. Gönül rahatlığıyla iftar edemiyoruz” dedi.
Doğu Türkistan söz konusu olunca vicdanını duvara asanları da kınadıklarını ifade eden Kahraman, şöyle devam etti:
“Tüm dünya sussa da biz susmayacağız. Yeryüzünde tek başımıza bile kalsak mazlumun ve mağdurun yanında yer almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Onların haklarını savunmaktan katiyen geri durmayacağız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak biz var oldukça Doğu Türkistan zulmünü, Gazze katliamlarını, Suriye vahşetini, Mısır ve Arakan’da yaşanan hukuksuzlukları gözlerine sokmaya devam edeceğiz. Gözlerinizi kapayarak vicdanlarınızın sizi rahat bırakmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Buradan faşist Çin’e sesleniyoruz; Doğu Türkistan’a baskı uygulamaktan, vicdanları yaralamaktan, insan haklarını çiğnemekten, din ve vicdan hürriyetini gasp etmekten bir an önce vazgeç. Yeter artık. Uyarıyoruz! Akıttığınız kanda boğulacaksınız Hiç bir zulüm ebedi değildir. Aklınızı başınıza alın.”
Doğu Türkistan meselesinin sadece Uygurların bir sorunu olarak görülmemesi ve vicdan sahibi insanların da bu meseleyi sahiplenmesi gerektiğini vurgulayan Kahraman, Doğu Türkistan’da ki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “Boykot” çağrısı yaptı. Kahraman, “Haydi ilk önce ‘Boykot’ ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. ‘Çin malına hayır’ diyerek, tepkimizi gösterelim, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza Faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen’den Çin Mallarına Boykot Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN