HABERLER

SÖYLEŞİ · Shell & Turcas CEO’su Felix Faber

04.08.2017 Cuma

Akaryakıt ve madeni yağ sektörünün devlerinden Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, akaryakıt ve madeni yağ konusunda uzman olan markanın yeni yatırımlarını ve son dönemde hayata geçirdiği hizmetlerini anlattı.

Bir enerji şirketi olarak bildiğimiz Shell, son dönemde perakende alanındaki yeniliklerle öne çıkıyor. Perakendeye bakış açınızı özetler misiniz?

Felix Faber: Evet, aslında Shell dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri, aynı zamanda dünyanın "tek marka altında faaliyet gösteren en büyük" perakende şirketlerinden de biri. Türkiye'de günde yaklaşık bir milyondan fazla kişiyi istasyonlarımızda misafir ediyor, misafirlerimizin ihtiyaçlarına göre kendilerine tercihlerine göre yenilikçi yakıtlar ve hizmetler sunuyoruz.

Shell'in 70 ülkeye yayılmış yaklaşık 43 bin akaryakıt istasyonunda, 500 bine yakın ön saha çalışanı, her gün yaklaşık 30 milyon civarında misafire hizmet veriyor. Türkiye'deki Shell istasyonlarında günde 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor, sunduğumuz ürün ve hizmetlerler misafirlerimizin yolculuklarını keyifli bir deneyime dönüştürmek için çalışıyoruz. Biliyorsunuz Shell olarak, sürücülere yenilikçi ve yüksek kalitede yakıtlar ile Shell Helix motor yağlarını sunuyoruz. Shell Helix motor yağları müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı şekilde tasarlanmıştır.

Doğal gazdan üretilen ilk sentetik motor yağı olan ve PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra'dan günlük kullanıma uygun yüksek kalitedeki yağlara kadar Shell Helix ürün portföyünde her motor türüne uygun bir yağ çeşidi mevcuttur. Ayrıca Shell Select Marketler'de çeşitlendirdiğimiz ürün yelpazemizle birlikte Türkiye'de bir ilk olan araca sipariş ve çocuk tuvaletleri gibi hizmetlerle yenilikçi bir perakende markası olarak fark yaratmayı amaçlıyoruz. Tabii ki de güçlü bayi ağımızın desteğinden de bahsetmem gerekiyor. Yenilikleri hayata geçirmek için bayilerimizle omuz omuza birlikte çalışıyoruz. Destekleri ve markamızı sahiplenmiş olmaları başarımıza büyük katkı sağlıyor.

SON DAKİKA