HABERLER

Yeni Tesla Model 3 ortaya çıktı

16.05.2020 Cumartesi
YENİ TESLA MODEL 3 ORTAYA ÇIKTI

Tesla, Model 3’ü güncel tutabilmek için birkaç araç içi yenilik üzerinde çalışmaya başladı. Çin’deki üretimine başlayan Tesla, yeni Model 3’e dikkat çeken özellikler eklemiş. Üretimden yeni çıkmış modeller şu anda Çin’deki showroomlarda sergileniyor. Yeni özellikler Tesla tarafından resmi olarak duyurulmadı. Ancak, Şangay’daki bir Twitter kullanıcısı yeni Tesla Model 3’ün yeni özelliklerini açığa çıkardı.

Yakın zamanda ABD fabrikasında da üretime başlayacak olan Tesla, Model 3'e üç yeni USB Type-C bağlantı noktası ve bir kablosuz telefon şarj pedi ekleniyor. Shift Delete'ın haberine göre bu kablosuz şarj pedi, satın alımdan sonra dışarıdan temin edilebilerek kullanılabiliyordu. Ancak Type-C portları için böyle bir şansınız bulunmuyordu.

Tesla'nın, Model Y ile benzer olanaklar sunmak için Model 3'ü güncelleme hamlesi, iki aracın benzer fiyat noktalarına oturması ve aynı platformu paylaşması göz önüne alındığında çok mantıklı bir hareket.

Tesla, Model Y'de ilk defa ısı pompası sistemini devreye almıştı. Bu sistem kışın aracınızın içini ısıtırken pillerden çekilen enerjiyi en aza indiriyor. Bu sayede soğuk havada otomobilinizin menzilinde bir kayıp yaşamıyorsunuz. Bu gibi yeni özellikleri de yeni Tesla Model 3'lerde görme şansımız var. Tesla'nın Model 3'teki satış başarısını koruyabilmek için yaptığı hamlelerin sonuçlarını 2020'nin son çeyreğinde görmeye başlayacağız. Ayrıca Tesla Model 3 geçen sene 367.000 rekor satış adedine ulaşmıştı.

SON DAKİKA