HABERLER

Volkswagen ID.3'ten kötü haber var

13.06.2020 Cumartesi
VOLKSWAGEN ID.3'TEN KÖTÜ HABER VAR

Tamamıyla elektrikli Volkswagen modeli ile ilgili yeni gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Volkswagen’ın seri üretime geçecek olan ilk tamamıyla elektrikli otomobili ID.3 için çeşitli sorunların ortaya çıktığı ve bu sorunların gecikmelere yol açacağı ifade edildi.

Volkswagen'ın elektrikli aracı ID.3 yazılımında yeni bir sorun ortaya çıktığı ve bu sorun sebebi ile seri üretime vaktinde başlanamayacağı bilgisi ortaya atıldı. Açıklanan bilgilere göre limited edition siparişlerinde bile planlamalarda çeşitli aksaklıklar gündemde olabilir.

Shiftdelete'ın haberine göre açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile yazılım tarafındaki eksiklik, App Connect ve heads-up ekran kullanımında çeşitli sorunları meydana getiriyor. Bu durum yapılacak bir güncelleme ile çözülecek gibi görünüyor. Ancak seri üretime başlanması için de söz konusu bu yazılım sorununun engel teşkil ettiği ifade ediliyor.

Buna karşın Eylül 2020 ayında bazı modellerin teslimatlarının yapılacağı belirtiliyor. Ancak bu modellerde söz konusu yazılım soru bulunabilir. Bu sorunların da yazılım güncellemesi ile çözüleceği ve eksik kalan özelliklerin daha sonra aktif edileceği gibi bir ifade gündeme getiriliyor. Elektrikli Volkswagen modeli ID.3'te yaşanacak bu seri üretim gecikmesinin ne boyutta olacağı konsunda ise en azından şu an için bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde daha detaylı bilgilerin gündeme geleceğini de ifade etmekte fayda var.

SON DAKİKA