HABERLER

Ford Fiesta yeni motor seçeneğine sahip

19.06.2020 Cuma
FORD FİESTA YENİ MOTOR SEÇENEĞİNE SAHİP

Ford’un tüm Avrupa’da en çok satan modeli ünvanının sahibi Fiesta modeli, ilk defa elektrikli bir güç aktarım organına sahip oldu. Artık Ford Fiesta hafif hibrit motor seçeneğine sahip. Yeni motor seçeneği ile birlikte birkaç güvenlik güncellemesi de alan Ford Fiesta, performansında da artışlar yaşadı.

Ford EcoBoost Hybrid güç aktarma organları ile birlikte Fiesta, gelişmiş yakıt verimliliği sunarken sürüş deneyimini de arttırmak için daha güçlü ve duyarlı performans verilerine sahip oldu. 48 Volt hafif hibrit sisteminin yanı sıra "Stop&Go" olarak adlandırılan güncellenmiş start-stop sistemi, trafik işaretlerini tanıma sistemi ve aktif fren desteği, Ford Fiesta'da yapılan güncellemeler arasında.

Ford EcoBoost Hybrid adı verilen hafif hibrit sisteminde 1.0 litrelik üç silindirli turbo benzinli motor yer alıyor. Durduktan sonra 3 saniye içerisinde kalkabilen güncellenmiş start-stop özelliğine sahip yeni sistem ile Ford Fiesta, tork desteğini 20 Nm arttırdı. Buna ek olarak turbo gecikmesinde de azalma sağlayan yeni sistem, klasik hibrit teknolojisinde olduğu gibi frenleme esnasında şarj oluyor.

Shiftdelete'ın haberine göre Ford EcoBoost Hybrid sistemi iki farklı versiyonda karşımıza çıkacak. Fiesta, 125 beygir güç ve 210 Nm tork üreten ilk versiyonun yanı sıra 155 beygir güç ve 240 Nm tork üreten daha güçlü bir versiyona sahip olacak. Her iki versiyon da 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman ile satın alınabilecek.

Güç ünitesindeki güncellemenin yanı sıra For Fiesta'nın iç mekanı da yeni teknolojilerle güncellendi. Fiesta Active versiyonuna iki yeni sürüş modu eklenen modelin orta konsol tasarımı güncelledi. SYNC 3 adı verilen bilgi-eğlence sisteminin arayüzü yenilendi ve butonlar kullanımı kolaylaştırmak amacıyla biraz büyütüldü. Ayrıca Ford Fiesta artık kablosuz şarj desteğine de sahip olacak.

SON DAKİKA