HABERLER

70 yıl sonra yeni otomobilini çıkarmaya hazırlanıyor

27.08.2020 Perşembe
70 YIL SONRA YENİ OTOMOBİLİNİ ÇIKARMAYA HAZIRLANIYOR

Fransız şirket, son aracını 1953 yılında üretmişti. Birçok kişi tarafından beğenilen marka, özelliklerini beğeneceğiniz Delage D12 modeli ile yeniden piyasaya girmek için hazırlanıyor. Klasik otomobil tutkunların yakından takip ettiği marka V12 hibrit motor ile karşımıza çıkacak.

Yaklaşık 70 senedir otomobil üretmeyen şirket, spor otomobil piyasasına hızlı bir giriş yapmak için hazırlanıyor. Üretim yaptığı yıllarda birçok kullanıcı tarafından beğenilen, şimdilerde ise klasik otomobil tutkunlarının gözdesi haline gelen Delage, deyim yerindeyse küllerinden yeniden doğacak.

Shiftdelete'ın haberine göre D12 modeli elektrikli motor desteğine sahip 7.2 Litre V12 motora sahip olacak. Standart D12 GT modeli 8 ileri şanzıman aracılığı ile toplam 1.115 beygir güç üretecek. Ayrıca toplam 1.024 beygir olan daha küçük bir elektrik motora sahip versiyonu da piyasaya sürülecek.

Şirket, Formula 1'den ilham aldıkları itme çubuğu tasarımını kullanacaklarını açıkladı. Ex-F1 1997 Dünya Şampiyonu Jacques Villeneuve ile birlikte çalışan mühendisler yeni bir şasi geliştirdi.

Oturma pozisyonu olarak diğer araçlardan farklı olan D12 modeli sürücünün merkezde konumlandırılmasını sağlıyor. Ayrıca yolcu da tıpkı savaş uçaklarındaki gibi sürücünün tam arkasında oturacak.

0-100 km/s hızlanma süresi sadece 2.5 saniye olan modelin yeni bir Nürburgring tur rekoru kırması bekleniyor.

SON DAKİKA