HABERLER

Tesla Model S Plaid ne zaman çıkacak?

23.09.2020 Çarşamba
TESLA MODEL S PLAİD NE ZAMAN ÇIKACAK?

Tesla’nın Model S’sine Plaid modeli geliyor. Tesla CEO’su Elon Musk yeni yaptığı bir açıklamada şirketin sedan tarzı modelinde önemli kullanım detaylarına değindi.

Aracın tek bir şarj ile 520 mil yani yaklaşık 837 km gidebildiği vurgulanıyor. Elektrikli bir araç için oldukça iyi bir rakam olan 837 km'nin ötesinde başka dikkat çeken detaylar da bulunuyor.

Shiftdelete'ın haberine göre kullanıcıların, Tesla Model S'nin daha güçlü motora kavuşmuş hali olan "Plaid" ile 2021 yılının sonlarına doğru buluşacağı söyleniyor. Şimdiden siparişleri açılan otomobilin 140 bin dolar gibi bir fiyatı bulunuyor. Söz konusu araç ilk olarak 2019 yılında Elon Musk'ın Twitter hesabında görünmüştü.

Musk, Ludicrous modelinin ötesinde tek şeyin Plaid olduğunu söylemiş ve yüksek performanslı aracı işaret etmişti. Musk yaklaşık bir yıl içinde bu güçlü motorlu aracı göreceğimizi söylemişse de, 2020 yılında yaşanan salgın ve diğer felaketler bu otomobilin de çıkışının ertelenmesine neden olmuş gibi duruyor.

Tesla'nın internet sitesinde ise otomobilin teslimatlarının 2021 yılının sonlarında olacağı yazıyor. Peki bu araç temelde ne sunuyor? Kısaca, Model S'den daha hızlı, daha uzun menzilli ve daha pahalı bir versiyon denebilir. Musk, 200 mil yani 322 km/s maksimum hız ve 2 saniyenin altında 0'dan 60 mil yani yaklaşık 97 km/s hıza çıkabileceğini söylüyor.

SON DAKİKA