HABERLER

Hyundai, Nvidia ile anlaştı

11.11.2020 Çarşamba
HYUNDAİ, NVİDİA İLE ANLAŞTI

Hyundai Motor Group, 2015 yılından beri Genesis GV80 ve G80 modellerinde bulunan gelişmiş bilgi-eğlence sistemleri için Nvidia ile çalışıyor. Bugün Hyundai ve Nvidia şirketlerinin Nvidia Drive teknolojisi için anlaşma sağladığı açıklandı.

2021 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülecek olan gelişmiş bir dijital kokpit üzerinde çalışan Hyundai, Nvidia ile anlaşma sağladı. Yüksek performansı ve düşük güç tüketimi ile dikkat çeken Nvidia Drive platformu, sürücülere zengin özelliklere sahip ve yazılım destekli bir yapay zeka sistemi sunuyor.

Shiftdelete'ın haberine göre Nvidia otonom araçlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Kani, "On yıldan uzun süredir bilgi-eğlence sistemleri geliştiriyoruz. Elektronik işlevsellik ve grafik arabirimi açısından zengin bir kullanıcı arayüzü sunan Nvidia, bu sistemleri yapay zekanın gücü ile bir kez daha dönüştürüyoruz. Ayrıca Hyundai Motor Group ile yaptığımız anlaşma sayesinde araçlarının kullanım ömrü boyunca müşteri memnuniyeti ve güvenlik gibi konularda daha iyi yerlere gelinmesini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Güvenli bilgi işleme özelliği sayesinde araç güvenliği ile ilgili bilgileri izole ederek çalışan platform, siber saldırılara karşı yüksek güvenlik sağlıyor.

SON DAKİKA