HABERLER

BMW'nin Twitter mesajı ortalığı karıştırdı

23.11.2020 Pazartesi
BMW'NİN TWİTTER MESAJI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

BMW'nin Twitter'da yaptığı bir paylaşım, ortalığın karışmasına neden oldu. Paylaşımında, alaycı bir tabir olan "OK. Boomer" ifadesini kullanan BMW, tüketicilerin tepkisi üzerine özür dilemek zorunda kaldı.

BMW, şu sıralar ilginç bir tartışmanın içerisinde. Şirket bir süredir, araçlarının tasarımlarında değişikliğe gidiyor. Bu zaten herkes tarafından bilinen bir şey. Şirket bu durumu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da daha fazla tüketiciye duyurmaya çalışıyor. Ancak BMW hayranlarının bu değişimden memnun olmamaları, ortalığı karıştırdı. BMW'nin verdiği cevap, şirketin daha fazla tepki almasına yol açtı. Hal böyle olunca da geri adım atmak zorunda kalan şirket, konuyla ilgili açıklama yaparak özür diledi.

Webtekno'nun haberine göre her şey, BMW'nin 15 Kasım'da attığı bir tweetle başladı. Şirket bu tweetinde, "OK. Boomer" ifadesinden sonra "Değişmemek için bahanen ne?" diye sordu. Bu paylaşım, BMW hayranlarını daha da çok kızdırdı. Öyle ki tweet altına gelen 812 adet olumsuz yorum, şirketi daha da çıkmaza soktu. İşte bu olumsuz yorumlar, BMW'yi özür dilemek zorunda bıraktı.

OK. Boomer, bir süredir hayatımızda olan bir internet tabiri. Özellikle gençlerin kullandığı bu söz, çoğu zaman alay amaçlı kullanılıyor. Hal böyle olunca da BMW'nin bu tabiri kullanması, tüketicilerle alay ediliyor izlenimi oluşturdu. Durumu kısa süre içerisinde fark eden şirket, yanlış anlaşılmaları gidermiş oldu.

BMW, 812 adet olumsuz yorum alan paylaşımında, yaşları ne olursa olsun herkesi dinlediklerini, amaçlarının kimseyi kırmak olmadığını ifade etti. BMW'nin bu özrü pek çok tüketici tarafından da kabul görerek, olayın daha da büyümesinin önüne geçilmiş oldu.

Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ
SON DAKİKA