HABERLER

Apple ayrılmıştı, şimdi Ferrari CEO'su olabilir!

15.12.2020 Salı
APPLE AYRILMIŞTI, ŞİMDİ FERRARİ CEO'SU OLABİLİR!

Kasım 2019’da Apple’daki görevinden ayrılan Jony Ive, kendi şirketini kurmuştu. İddiaya göre Apple’dan tanıdığımız Jony Ive, Ferrari CEO koltuğu için en güçlü adaylar arasında yer alıyor. Ayrıca şu an Apple CFO’su olan Luca Maestri’nin de aday olduğu belirtiliyor.

1992 yılında Apple'da çalışmaya başlayan ve 1996 yılından 2019'a kadar Apple tasarım ekibi liderliğini yürüten Jony Ive, Kasım 2019'da istifasını vermişti. Marc Newson ile birlikte kurduğu LoveFrom adlı şirketiyle büyük firmalara hizmet veren Ive, yeni bir iddia ile gündeme geldi.

Shiftdelete'ın haberine göre Louis Camilleri, geçtiğimiz haftalarda kişisel nedenlerden dolayı Ferrari'deki görevinden ayrıldığını açıklamıştı. Bu ayrılık sebebiyle boş kalan CEO koltuğu için eski Vodafone CEO'su Vittorio Colao'nun da bulunduğu birçok kişinin aday olduğu iddia ediliyordu. Reuters'a ulaşan isimsiz kaynaklardan biri bu iddianın asılsız olduğunu açıklamıştı.

Apple CFO'su Luca Maestri ve Jony Ive, konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı. Louis Camilleri'nin gıda endrüstrisinden geldiği düşünüldüğünde her iki adayın da göreve getirilme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor.

CEO göreviyle ilgili Reuters'a açıklama yapan bir başka kaynak, atamanın zaman alabileceğini belirtti.

SON DAKİKA