HABERLER

Tesla o modellerin tasarımını yenileyebilir

15.12.2020 Salı
TESLA O MODELLERİN TASARIMINI YENİLEYEBİLİR

2012 yılında Model S’i piyasaya süren Tesla, 2016 yılından beri performans iyileştirmeleri haricinde Model S için radikal bir değişikliğe gitmemişti. Şirket, Tesla Model S ve Model X üretiminin bir süre durdurulacağını açıkladı. Açıklama sonrası akıllara her iki modelde de tasarım değişikliği yapılma ihtimal geldi.

Kısa süre içerisinde elde ettiği başarılar ile otomotiv devlerini elektrikli araç üretimine teşvik eden Tesla, elektrikli araç piyasasına ilk aracı olan Roadster modeliyle girmişti. Yatırımın Model 3'e aktarılması nedeniyle 2018 yılında Model S için planlanan değişiklikler iptal edilmişti.

Shiftdelete'ın haberine göre Model 3 ve Model Y üretim hatlarının 24 Aralık – 4 Ocak arasında kapatılacağı duyurulmuştu. Model S ve Model X üretim hatlarının ise 24 Aralık – 11 Ocak arasında kapatılacağını belirten Tesla, sürenin neden uzun tutulduğunu henüz açıklamadı.

Model S satışlarının ciddi oranda düştüğü göz önünde bulundurulduğunda şirketin tasarım yenilemek için çalışma yaptığı düşünülüyor. Ayrıca şirketin geçtiğimiz aylarda Avrupa'ya göndereceği Model S ve Model X için fiyat artırdığı ve teslimat sürelerini uzattığı biliniyor.

SON DAKİKA