HABERLER

Renault yeni logosunu tanıttı

12.03.2021 Cuma
RENAULT YENİ LOGOSUNU TANITTI

Yeni tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan otomobil piyasası, 2 boyutlu logo tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Renaulution etkinliğinde konsept otomobillerini tanıtan Renault, 1925’te tanıttığı logosundan esinlenerek oluşturduğu yeni logo ile karşımıza çıktı.

Skoda, Nissan, Kia, General Motors ve Peugeot sonrasında Renault da yeni logosuyla otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. Elektrikli araç atılımlarıyla birlikte yeni logolarını tanıtan otomobil üreticileri, köklü değişimle dikkat çekiyor.

Renault Tasarım Direktörü Gilles Vidal, " Renault 5 modeli bizim için zorlu bir süreçti. Logo konusunda aldığımız olumlu geri dönüşler logo değişikliğinin hızlı ilerlemesini sağladı. Aldığımız tepkiler gerçekten motive ediciydi. " ifadelerini kullandı.

Shiftdelete'ın haberine göre şirketin 1925'te tanıttığı ilk kez elmas şeklini kullandığı logosunun günümüz tasarım anlayışıyla yenilenmiş versiyonu olarak nitelendiriliyor. Elmas formuna sahip olan ilk tasarımda yer alan yatay şeritler 1972'de kademeli olarak kaldırıldı.

İlk olarak ZOE modelinde karşımıza çıkan logo, 2024 yılından sonra tüm Renault modellerinde yer alacak. Diğer firmalarda da olduğu gibi 2 boyutlu tasarım anlayışına sahip olan yeni logo, birçok kişi tarafından beğenildi.

Değişimin en büyük sebeplerinden birini elektrikli araç reformu ve yeni tasarım trendi olduğunu belirten analistler, geride kalan otomobil üreticilerinin de benzer değişiklikler ile karşımıza çıkacağını belirtti.

SON DAKİKA