2013'ün en iyi performans otomobili

New York Otomobil Fuarı kapsamında 23 ülkeden 66 otomotiv editörü arasında yapılan oylamada 2013'ün "En İyi Performans Otomobili" ödülü Porsche Boxster ve Cayman'ın oldu.

Giriş Tarihi: 8.4.2013 12:19 Güncelleme Tarihi: 8.4.2013 12:22
Porsche Boxster ve Cayman, New York Otomobil Fuarı kapsamında 23 ülkeden 66 otomotiv editörü arasında yapılan oylamada, Bridgestone tarafından 2013'ün "En İyi Performans Otomobili" ödülüne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Bridgestone tarafından Otomobil Tasarımı, Çevrecilik, Performans Otomobili ve Yılın Otomobili kategorilerinde verilen Dünya Otomobil Ödülleri "The World Car Awards" (WCA), sahiplerini buldu. 23 ülkeden 66 otomotiv editörünün oylarıyla, geçen yıl satışa sunulan Yeni Porsche Boxster ile bu yıl lansmanı yapılan Yeni Porsche Cayman Yılın Performans Otomobili seçildi. Böylece bu yıl başından itibaren Porsche'nin dünya çapında aldığı ödül sayısı da 20'yi buldu.

New York Otomobil Fuarı'nda verilen ödülle ilgili konuşan Porsche AG Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Matthias Müller, "Porsche 911, 50. yılını kutladığımız bu yılda ödül üzerine ödül alıyor. 911'in tüm DNA'sını taşıyan Yeni Boxster ve Cayman'ın da müşterilerimizi ve jüriyi etkilemesi bize gurur veriyor" ifadelerini kullandı.

Geçen yıl mart ayında satışa sunulan Yeni Boxster, cabrio keyfiyle performansı buluşturuyor. 265 PS güç üreten altı silindirli motoruyla benzersiz bir deneyim yaşatan Boxster'ın, Boxster S modeli ise 315 PS güç üretiyor. Boxster modelindeki gibi ortadan konumlu motoruyla araç dengesinin ve yol tutuşunun mükemmel olduğu Yeni Cayman ise 275 PS güç üretiyor. Yeni Cayman S modeli ise 325 PS gücünde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013'ün en iyi performans otomobili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN