Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Direksiyonu çözüme kırdı

Giriş Tarihi: 6.5.2013

Otomotiv, Doğu ve Güneydoğu'daki potansiyelden umutlu. Ekonomik canlılığın satışlara doping olacağını düşünen otomotivciler, yatırım yapmaya başladı

Çözüm süreci, Güneydoğu ve Doğu Anadolu ekonomisinin potansiyelini gözler önüne serdi. Barış umutlarının artmasıyla birlikte bölgeye yapılan yatırımlarda adeta patlama yaşandı. Turizmden inşaata, madencilikten enerjiye kadar birçok sektör direksiyonu Doğu ve Güneydoğu'ya kırdı. Direksiyonu bölgeye kıran sektörlerden biri de otomotiv oldu. Ticaretteki canlanmanın satışlara doping etkisi yapacağını düşünen otomotivciler, bayi ve servis yatırımı yapmaya başladı.

YATIRIM GELİR

Son olarak Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Citroen bayi açıldı. Citroen Türkiye distribütörü Baylas, bayi toplantısını da Mardin'de yaptı. Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı Mustafa Bayraktar, bölgeye huzurun gelmesinin otomotiv satışlarına da olumlu yansıyacağını söyledi. Düne kadar sınır ticaretinin bölge ekonomisini ayakta tuttuğunu anlatan Bayraktar, "Sanayi yatırımlarında artış bekleniyor. Bu gerçekleşirse bölge kalkınır, ekonomi gerçek potansiyelini yakalar. İnsanlar geleceğe güven duyar. Tüm bunlar tüketime olumlu yansır" dedi.

Anadolu ile otomotiv katlanır
Türkiye , son iki yıldır otomotivde rekor satışlara imza atıyor. Ancak, Türkiye otomotivde gerçek potansiyelini gösteremiyor. Bunun nedeni, otomobil talebinin batıda yoğunlaşması. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kalkınmasıyla birlikte, talebin de artacağı ve otomotivin gerçek potansiyelini yakalayacağı belirtiliyor. Bu gerçekleşirse pazar iki kat büyür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Direksiyonu çözüme kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN