Sürücülere 'lokumlu' uyarı

Giriş Tarihi: 10.8.2013 13:32

Polis, emniyet kemeri takmayan ve hız yapan sürücülere Silifke yoğurdundan yapılan lokum ikram edip bayramlarını kutladıktan sonra trafik kurallarına uymaları için uyarıda bulundu.

Mersin'in Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, trafik kurallarına uymayan, kemer takmayan ve hız yapan sürücülere Silifke yoğurdundan yapılan lokum ikram edip, Ramazan Bayramlarını kutladıktan sonra trafik kurallarına uymaları için uyarıda bulundu.

Atatürk Anıt Meydanında yapılan uygulamada durdurulan sürücüler, karşılarında ellerinde lokumlarla bekleyen polisleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Yapılan uygulamada araçları durdurarak sürücüleri hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyaran polisler, uygulama hakkında da bilgiler veriyorlar. Herhangi bir cezai işlemin uygulanmadığı uygulamada sürücülere Silifke yoğurdundan yapılan lokum ikram edildi.

Silifke Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği'ne bağlı polisler, yapılan uygulamada cezai işlem uygulamadıklarını belirterek, "Bugün Ramazan Bayramı olmasından dolayı sürücülerimize lokum ikram ettik. Sürücülerimizin daha dikkatli araç kullanabilmeleri için onların ağzını tatlandırdık. Daha dikkatli araç kullanmaları, emniyet kemerini takmaları, hız ihlali yapmamaları konusunda uyardık" diye konuştular.

Sürücüler ise, yapılan uygulamadan memnun kaldıklarını belirterek, bu tür uygulamaların kendi hayatları açısından önem arz ettiklerini söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürücülere 'lokumlu' uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN