Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Toyotalar tanıtıldı

Toyota'nın yeni araçları Gaziantep'te tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 25.9.2013 15:15
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur, 2020'de Türkiye'de lider otomobil markası olmayı hedeflediklerini söyledi.

Toyota, başta Corolla olmak üzere Verso, Auris, Avensis, RAV4, GT86 ve Yaris Hybrid modellerini Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu'nda düzenlenen etkinlikle tanıttı.

Okutur, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırladıkları "Forever kart" uygulamasıyla araç sahiplerinin Toyota plazalarda mekanik ve yedek parçada yüzde 20, işçilikte ise yüzde 30'a varan indirimlerden yararlanacağını belirtti.

Toyota'nın yeniliklerin markası olduğunu bundan dolayı da müşteri memnuniyetine önem verdiklerini dile getiren Okutur, başta dünyada ilk kez Türkiye'de üretilip satışa sunulan Yeni Corolla olmak üzere yenilenen tüm modellerin bunun en güzel kanıtı olduğunu ifade etti.

Yeni modellerin satış performansı göstereceğine inandığını vurgulayan Okutur, "Orta vadede hedefimiz, yeni modellerimizin tüm yıl satış ile gerçek performanslarını göstereceği 2014 ve 2015'e odaklanmaktır. Uzun vadede ise 2020'de Türkiye'de lider otomobil markası olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Şu ana kadar 50'ye yakın ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatan Okutur, 150 milyon avroluk yatırımla 900 kişiye istihdam sağladıklarını dile getirdi. Bu yıl 12-13 bin araç satışını hedeflediklerini anımsatan Okutur, "Gelecek yıl ise 25 bine çıkmak istiyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, dünyanın en çok tercih edilen otomobili olduğu belirtilen Corolla, yenilenen Verso, Toyota'nın yeni tasarım anlayışını ilk kez tam olarak yansıttığı aktarılan yeni Auris, lüks ve teknolojiyi buluşturan model Avensis, SUV segmentinden RAV4 ile dünyada 5 milyon 500 bin adet satılan Toyota'nın B segmentindeki ilk hibrit otomobili Yaris Hybrid'in tanıtımı gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Toyotalar tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN