Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Opel, İstanbul'dan 'ilham' alacak

Tasarımcıların yeni adresi İstanbul oldu. Opel'i geleceğe hazırlayan tasarım ekibi, bakış açılarını geliştirmek için İstanbul'da bir hafta sonu geçirdi

Giriş Tarihi: 18.11.2013
Alman otomotiv devi Opel'in tasarımcıları yeni fikirler edinmek, 'ilham' almak için İstanbul'u seçti. Geçen hafta İstanbul'a gelen tasarımcılar, Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Müzesi gibi tarihi mekânları ziyaret etti, Boğaziçi'nde tekne gezisi yaptılar.

İLK DURAK TÜRKİYE
Opel Tasarım Direktörü Friedhelm Engler, tasarımda yeni fikirler oluşturmak, bakış açılarını geliştirmek için İstanbul'un muazzam bir fırsat sunduğunu söyledi. 14 kişilik ekipte yer alan Türk tasarımcı, Faruk Olgaç'ın organizasyonu ile İstanbul'u keşfetmeye geldiklerini söyleyen Engler, "İstanbul doğu ile batıyı, eski ile yeniyi bir arada sunuyor. İstanbul'un kokusu, tadları ve renklerini görmeye geldik" dedi. Yeni bakış açıları geliştirmek için düzenledikleri ilk seyahati Türkiye'ye yaptıklarını söyleyen Engler, bundan sonra da başka ülkelere benzer seyahat yapmayı planladıklarını kaydetti.

ÜRETİME ONAY VEREN TÜRK
Yaklaşık 20 yıldır Opel'de çalışan Türk tasarımcı Faruk Olgaç'ın şirkette önemli bir sorumluğu var. Opel Tasarım Kalite Geliştirme ve Lansman Sorumlusu Olgaç, yeni araçların üretimi için onay veriyor. İzmir doğumlu Olgaç, göreviyle ilgili şunları söyledi: "Tasarımcıların yaptığı her tasarımın yüzde 100 gerçekleşmesi mümkün değil. Bazı çizimlerin ekonomik olarak uygulanabilirliği yok. Görevim bu tasarımları üretebilir hale getirmek ve üretim onayını vermek."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Opel, İstanbul'dan 'ilham' alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN