Avrupa'da yılın en iyi otomobili

Giriş Tarihi: 13.12.2013 14:09 Güncelleme Tarihi: 13.12.2013 14:10

Avrupa'da "Yılın En İyi Otomobili" ödülü olan AUTOBEST 2014'ü kazanan marka belli oldu.

Hyundai'nin İzmit Fabrikası'nda üretilen yeni nesil otomobili i10, Avrupa'da "Yılın En İyi Otomobili" ödülü olan AUTOBEST 2014'ü kazandı.

Hyundai açıklamasına göre, 3 ay önce satışa sunulan yeni Hyundai i10'un elde ettiği bu başarı, Hyundai'nin AUTOBEST'ten üç yıl içerisinde kazanmış olduğu ikinci büyük ödül niteliği de taşıyor. Hyundai Elantra da AUTOBEST üyeleri tarafından 2012'de "Yılın En İyi Otomobili" ödülüne layık görülmüştü.

AUTOBEST Yönetim Kurulu Başkanı Dan Vardie, yeni i10'un, müşterilerine yüksek kalitede konfor, üstün donanım ve geniş bir iç mekan sunması sebebiyle AUTOBEST 2014 ödülünü kazandığını belirterek, "Geçtiğimiz ay Sırbistan'ın Belgrad şehrindeki NAVAK Test Pisti'nde gerçekleştirdiğimiz son testlerde, gerek sürüş karakteristiği, gerek yol tutuşu, gerekse sınıfına göre sunduğu üst düzey konforla tüm jüri üyelerinin beğenisi toplayarak rakiplerine göre üstünlük elde etti" dedi.

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Üst Yöneticisi (CEO) Allan Rushforth de yeni nesil Hyundai i10'un kaliteli üretim anlayışlarının ve doğru pazar için doğru otomobil felsefelerinin en mükemmel örneği olduğunu ifade etti.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise, eylül ayında Hyundai Assan İzmit Fabrikası'nda üretilmeye başlanan yeni i10'un, Türk işçisinin emeğiyle üretilerek Avrupa ve Orta Doğu'da 30'dan fazla ülkeye ihraç edildiğini kaydederek, bu ödülün satışlara da büyük katkı yapacağına inandığını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'da yılın en iyi otomobili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN