Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrikli Toyota teste başladı

Giriş Tarihi: 21.3.2014 18:03

Toyota, "i-Road" elektrikli otomobilininin Tokyo trafiğindeki testlerine başladı.

Toyota, özellikle şehir yollarında gelecekteki otomobillerin nasıl olacağı konusunda şimdiden fikir veren kişisel mobilite aracı "i-Road" konseptinin trafikteki testlerine başladı.

Toyota açıklamasına göre, "i-Road" elektrikli aracın etkinliğini ölçmek ve kentsel alanlardaki kullanımını tespit etme amacıyla yapılacak testlere, fikir liderleri ve uzmanların da dahil olduğu 20 kişi katılacak. Testlerde ise 10 araç kullanılacak.

43. Tokyo Motor Show 2013'de konsept model olarak tanıtılan Toyota "i-Road", motorsikletlerin sağladığı manevra kabiliyetini, otomobillerin sunduğu konfor ve denge ile birleştiriyor. Toyota, Tokyo'da gerçekleştirilecek testlerde "i-Road"un verdiği sürüş hissini, kullanıcı memnuniyetini, kullanım kolaylığını ve kentlerde kişisel sürdürülebilir ulaşıma katkısını ölçümleyecek.

Toyota "i-Road" şehirlerde kişisel sürdürülebilir ulaşım için ideal çözüm olarak sunulurken, gelecekte üretilecek araçlar için önemli bir referans noktası olarak değerlendiriliyor. Söz konusu konsept, iki elektrikli motor, 2.345 mm uzunluk, 1.455 mm yükseklik, 870 mm genişlik ve 50 km menziline sahip olup, birkaç saatte normal bir prizden şarj edilebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrikli Toyota teste başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN