Sürücülerin tercihi LPG'li araç

Türkiye'de sürücülerin en çok LPG'li otomobilleri tercih ettiği ifade edildi.

Giriş Tarihi: 6.7.2014 17:20
Türkiye'de her ne kadar dizel araçların çoğunlukta olduğu düşünülse de trafiğe kayıtlı toplam araç parkına bakıldığında Türk sürücülerinin en çok LPG'li araçları tercih ettiği açıkça görülüyor.

Nisan 2014 sonu itibarı ile trafiğe kayıtlı toplam otomobil sayısı açıklanan istatistiki veriler ışığında 9 milyon 471 bin 83 olarak ve bunun yüzde 41,4%'ü LPG'li, %30,4'ü benzinli, %27,7'si dizel yakıtlı, yakıt türü bilinmeyen otomobil oranı ise %0,5 olarak belirtildi.

Proton Türkiye Distribütörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; "Türk sürücülerinin LPG'li araçları daha çok tercih ettiği açıklanan istatistiki verilerden de açıkça görülüyor. Bugüne kadar ki Proton araç satışlarımıza dair kendi verilerimize baktığımızda ise bizler de Proton müşterilerimizin daha çok LPG'li modellerimizi tercih ettiğini görüyor ve aynı sonuca ulaşıyoruz. Bu bağlamda sadece Proton değil, tüm Türk sürücülerinin tercihi bizim tercihimizdir diyoruz ve Proton olarak bugüne kadar tüm LPG'li modellerimizi fabrika garantisi kapsamında satışa sunduk, sunmaya da devam edeceğiz." şeklinde ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürücülerin tercihi LPG'li araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN