>

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomobil alacaklar dikkat!

Giriş Tarihi: 10.7.2014 17:54 Güncelleme Tarihi: 10.7.2014 17:55
Döviz kurları, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışı nedeniyle yılın ilk yarısında toplam pazarın dörtte birini (yüzde 25) kaybeden otomotiv firmalarının satışlarını artırmaya yönelik kampanyaları, temmuz ayında da hızını azaltmadı.

Firmaların temmuz kampanyalarına, araba fiyatlarının yükselmesinden yakınan tüketicilerin taleplerini karşılamaya yönelik indirimler damgasını vurdu. Temmuz ayı kampanyalarında, "5 bin TL'yi aşan indirim", "4 bin liraya kadar nakit alım indirimi", "399 TL'den başlayan taksit imkanı", "Şimdi al 2015'te öde", "Takas fırsatı ve 2 bin liraya kadar takas indirimi", "2 yıla kadar sıfır faiz" ve "48 aya kadar vade" gibi fırsatlar sunuyor.

AA muhabirinin Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlediği bilgilere göre, döviz kurlarındaki artış ve yeni ÖTV oranlarının fiyatlara yansıtılmasının ardından iç pazarda zor günler geçiren otomotiv firmaları, daralan pazara yeniden hareket getirmek için kampanyalarını yenileyip, çeşitlendirerek sürdürüyor.

Temmuz ayında, 2014 itibarıyla zamlanan otomobillerin fiyatlarını daha makul seviyelere çekmek için çaba sarf ettiği gözlenen firmalar, "5 bin TL'yi aşan indirim", "4 bin liraya kadar nakit alım indirimi", "399 TL'den başlayan taksit imkanı", "Şimdi al 2015'te öde", "Takas fırsatı ve 2 bin liraya kadar takas indirimi", "2 yıla kadar sıfır faiz" ve "48 aya kadar vade" gibi fırsatlar sunuyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobil alacaklar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN