Türkiye'nin en iyi haber sitesi

cezası öğrenme ve ile araç sorgulama

cezanızı internetten öğrenmenin ve sorgulamanın yanında ayrıca e-devlet ile üzerinden araç sorgulaması da yapabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 15:56
Trafik cezası öğrenme ve plaka ile araç sorgulama
E-devlet ve internetten yapılabilen işlemler arasında ile araç sorgulama, sürücü belgesi ceza puanı ve iptal durumu sorgulama gibi işlemler bulunmaktadır. Ayrıca bunların yanında internetten yapılabilen işlemlerden biri de cezası sorgulama işlemidir. Araç sahipleri ve yeni araç satın alacak kişiler, plaka ile araç sorgulama ve sı sorgulama işlemlerinden faydalanabilirler.
E-devlet üzerinde plaka ile araç ve trafik cezası sorgulama işleminin yanında sürücü belgesi numarası ile sürücü belgesi ceza puanı ve sürücü belgesi iptal durumu da öğrenilebiliyor.


Plaka ile trafik cezası ve araç bilgisi sorgulama

E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra araç plakası girerek araç hakkında trafik kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Araç plakası ile trafik cezası ve araç hakkında emniyet kayıtlarında yer alan bilgilere ulaşabilirsiniz. E-devlet üzerinde yer alan araç sorgulama ile ulaşacağınız bilgiler şu şekilde;
Bu hizmet ile, bir araca ait plaka numarasını girerek, araç hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü sistemlerinde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca trafik cezanızı da buradan sorgulayabilirsiniz.

Trafik cezası sorgulama

Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama

E-devlet ile yapabileceğiniz bir diğer işlem de sürücü belgesi ceza puanı sorgulama. Tıpkı plaka ile trafik cezası sorgulama ve araç sorgulama gibi bu işlem için de e-devlet'e giriş yapmış olmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sürücü belgesi numarasını girerek ceza puanını sorgulayabilirsiniz.
Bu hizmet ile sorgulamak istediğiniz sürücü belgesi numarasını girerek, sürücü hakkında sistemde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama

Plaka ile trafik cezası ve araç bilgisi sorgulama ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemlerinde olduğu gibi e-devlet'e giriş yaptıktan sonra yapabileceğiniz bir diğer işlem de sürücü belgesi iptal durumu sorgulama. Sürücü belgesi numarası girdikten sonra sürücü belgesinini iptal edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.
Bu hizmet ile sorgulamak istediğiniz sürücü belgesi numarasını girerek, belgenin iptaline ilişkin bilgiye erişebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik cezası öğrenme ve plaka ile araç sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN