Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fleetcorp'un filosu 22 bine ulaşacak

Fleetcorp, 2016'da yüzde 10 büyümeyi hedefliyor. Yüzde 8 pazar payına sahip şirketin araç filosu yıl sonunda 22 bin adete ulaşacak

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Fleetcorp'un filosu 22 bine ulaşacak

Fleetcorp yüzde 8 pazar payı ile 3 binin üzerinde kurumsal müşterisine 20 bin araçlık filosu ile hizmet veriyor. Fleetcorp CEO'su Dr. Barbaros Çıtmacı, 2016'da yüzde 10 büyüme hedeflediklerini söyledi. Fleetcorp olarak hem yeni hemde mevcut müşterilerimizin ihtiyaçları için 9 bin 200 adet aracı kontratlayacaklarını kaydeden Çıtmacı, tamamı kira getirili 22 bin araçlık filoya ulaşacaklarını ifade etti. Ayrıca, Athlon ve Renault Filo Kiralama ile olan iş ortaklığının güçlenerek devam edeceğini kaydetti. Çıtmacı, 2016 beklentilerini şöyle anlattı: "2016, 2015'e göre hem rakamsal hem de psikolojik baz etkisi dolayısıyla daha olumlu gecmeye aday bir baska ifade ile olumlu - kontrollü bir yaklaşım geçerli olacaktır. Şirket araçlarını satın alım yoluyla tedarik eden firmaların hala çok fazla olduğu Türkiye pazarında, operasyonel kiralama tercih edilme noktasında ön sıralarda yer almaya devam edecetir. Özellikle orta ve küçük ölçekli kurumların portfoylerde daha fazla yer almaya başlayacağını düşünüyorum ki bu noktada bankaların arac kredilerindeki azalma da olumlu yönde etki yapacaktır." Müşteri ihtiyaçlarına 3 farklı ürün paketi ile araç sayısı sınırlaması olmadan 12 aydan 48 aya kadar çok kapsamlı bir kiralama hizmeti sunduklarını ifade eden Çıtmacı, kiralama hizmeti süresince, araçların yetkili servislerde orjinal parça kullanılarak bakım, onarım hizmetleri, zorunlu trafik sigortası ve plaka bazlı kasko poliçesi, lastik değişimi, yedek araç temini, 7/24 yol yardım desteği profesyonel yetkililer tarafından sağlandığını kaydetti. Müşterilerine çok çeşitli alanlarda farklılık ve farkındalık yaratacak hizmetler sunduklarını belirten Çıtmacı, "Bu hizmetlerin başında hiç şüphesiz, 'Online Raporlama' sistemimiz geliyor. Raporlama sistemi üzerinden müşterilerimiz araçları ile ilgili, plaka bazlı olarak, sözleşme başlangıç bitiş tarihi, kira bedeli, araç kilometresi, ceza bedelleri (açıklama, tutar detayı ile), bakım-onarım faturaları, işlem detayları, kira faturaları, egzoz ve fenni muayene bitiş tarihleri, hasar prim oranları vb. tüm detaylar anlık olarak görüntülenebiliyor. Müşterilerimize hem takip kolaylığı hem de maliyet kontrolü avantajı sağlıyoruz. Çeşitli dönemlerde araç kilometresini takip ettiğimiz müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda sözleşme bitimine 6 ay kalıncaya kadar yıllık öngördükleri kilometre limitlerini değiştirme olanağı da sunuyoruz. Bu sayede müşterilerimizin kullandığı kadar ödemelerini sağlıyoruz" diye konuştu.

I-Fleet sektördeki ilk mobil uygulama
Fleetcorp, 7/24 yol yardım hattına ek olarak 2011 yılından itibaren sektördeki ilk mobil uygulamayı hayata geçirerek, mobil alanda da müşterilerimize destek sunuyor. IFleet uygulaması üzerinden müşteriler arıza, kaza, hırsızlık bildirimi, lastik talebi, anahtar işlemleri, ikame araç işlemleri ile ilgili talebini doğrudan iletebiliyor. Talep butonuna basıldığında kullanıcının lokasyonu belirlenerek, nokta atışı ile adres tarifine gerek kalmaksızın lokasyon belirlenerek, en kısa sürede hizmetin ulaştırılması hedefleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fleetcorp'un filosu 22 bine ulaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN