>

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyonel kiralamanın avantajları

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Operasyonel kiralamanın avantajları

Kiralama hizmetinin firmalara sağladığı en büyük avantaj risk transferidir. Operasyonel kiralama hizmetini tercih eden firmalar, araçları ile ilgili bakım, onarım, hasar, sigorta, vergi, ikinci el satış değer kaybı riski gibi tüm riskleri kiralayan firmalara devrederler. Bu nedenle operasyonel kiralama tamamen maliyet yönetimi ile ilgili bir karardır.
Şirket araçları işletmelerdeki en büyük gider kalemlerinden biridir. Şirketlerin kiralamayı seçerek şirket araçlarına yapacağı maliyetleri kendi işlerine yönlendirmesi şirketlerin hem işlerini çok daha büyütmelerini hem de bu büyük yatırımı kendi odaklandıkları işe aktararak çok daha karlı olmalarını sağlıyor. Yüklü nakit çıkışları yerine aylık sabit taksitler ile maliyetlerini kontrol ederek tüm bu sermaye ve kaynaklarını esas işinde çok daha verimli kullanabiliyorlar.
Aracınızı satın aldığınız tarihten itibaren değer kaybınız başlayacaktır. Kullanım dönemi boyunca ortaya çıkabilecek öngörülemeyen maliyetler sebebiyle aracın ikinci el değer düşümü firmaların üstlenmeleri gereken en büyük risklerin başında geliyor. Kiralama yaparak aracınızın ikinci el satış fiyatı riskini transfer etmiş olursunuz. Şirketlerin gelen bakım ve hasar faturalarının takibini yapması gerekmez.
Araç kiralama hizmeti alındığında kira bedeline dahil olan tüm hizmetler tek bir fatura ile paylaşılır, tüm bu fatura giderleştirilebilir. Şirketlerin muhasede departmanları bakım faturası,lastik faturası, araç alım faturası gibi faturalar ile ayrı ayrı uğraşmayarak zaman ve iş verimliliğini kazanır.
Şirket araçlarınızın bakım,onarım,vergi, kasko,sigorta,lastik,Ogs vb. gibi operasyonel işlemleri kiralama şirketi tarafından hızlıca yapılır.
Operasyonel kiralama hizmetinden vergi levhası olan şahs şirketleri (doktor, avukat, eczacı, mali müşavir gibi.) ve tüzel kişilikler (limited, anonim şirketler gibi) faydalanabilirler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyonel kiralamanın avantajları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN