Korelilerin SUV savaşı

, Koreli otomotiv markalarının SUV savaşına sahne olacak. SUV uzmanı SsangYong, yeni modeli XLV ile Koreli markaları hedefliyor

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Korelilerin SUV savaşı
'de SUV pazarı hızla büyüyor. 2014'te 73 bin adet olan SUV satışları, 2015'te 106 bin adet seviyesine çıktı. SUV'ların toplam otomobil pazarından aldığı pay yüzde 14.66 oldu. Bu yılın ilk 4 ayında ise 29 bin 565 adet SUV satışı gerçekleşirken, SUV'ların pazar payı 15.28'e yükseldi. SUV pazarında en büyük pay yüzde 54 ile C segmentine ait. 2015'te 57 bin 215 adet, ilk 4 ayda ise 16 bin 222 adet C-SUV satıldı. Şimdi C-SUV segmentine yeni bir oyuncu daha geldi. Güney Koreli SUV markası SsangYong, C segmentinde bulunan yeni XLV (Exciting Lifestyle Vehicle) modelini haziranda satışa sunacak. Koreli markanın en büyük rakipleri ise yine Koreliler. XLV ile Koreli Hyundai Tucson ile Kia Sportage arasında kıyasıya bir rekabet yaşanması bekleniyor. SsangYong'un distribütörü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, XLV modelinin C segmentine giriş bileti olduğunu söyledi. Tivoli'de olduğu gibi XLV'de de agresif fiyat politikasının devam edeceği bilgisini veren Şahsuvaroğlu, İspanya-Madrid'te düzenlenen test sürüşünde "XLV'de SsangYong'un SUV DNA'sı bulunuyor. XLV, göstermelik SUV değil" şeklinde iddialı konuştu.

SATIŞ HEDEFİ KATLANDI
2015'te 908 adet satış gerçekleştirdiklerini söyleyen Şahsuvaroğlu, 2016 hedefinin 1900 adet olduğunu kaydetti. Şahsuvaroğlu, bu rakamın 500 adetinin Tivoli, 500 adedinin ise XLV olacağını ifade etti.

1.6 LT DİZEL OTOMATİK VAR
TIvolı'den 238 mm daha uzun olan XLV, 730 lt bagaj hacmine sahip. XLV, 1.6 lt benzin ve dizel motorla ile tercih edilebiliyor. Her iki motor seçeneğinde manuel ve otomatik seçenekleri var. Ayrıca 2x4 ve 4x4 seçenekleri bulunuyor. Bu özellik XLV'nin en önemli avantajı. Çünkü rakiplerde dizel ve 4x4 seçenekleri 2.0 lt'lik motorlarda sunuluyor.

GERİ ALIM GARANTİSİ
SsangYong'un tüketicilere sunduğu en önemli artılardan birinin 'geri alım garantisi' olduğunu söyleyen Şahsuvaroğlu, "4 yıldır geri alım garantisi veriyoruz. Dünyada bunu yapan bir başka firma yok" dedi.

'PARÇA YOK DEMEK YASAK'
Yüzde 100 parça stoğu ile çalıştıklarını belirten Şahsuvaroğlu, "'nin doğusundan batısına gereken parça 24 saatte temin edilir. Bu nedenle bizde parça yok demek yasaktır' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korelilerin SUV savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN