Türkiye'nin en iyi haber sitesi

007 Bond'u şaşırtan performans

Giriş Tarihi: 15.8.2016
007 Bond'u şaşırtan performans
, 007 James Bond'un otomobili olarak bilinen İngiliz Aston Martin'in gözde ülkesi oldu. Aston Martin CEO'su Andy Palmer, markanın distribütörü D&D Motorlu Araçlar'ı performansı nedeniyle dünyada 48 ülkedeki Aston Martin distribütörlerine örnek gösterdi. Bunun nedeni ise D&D Motorlu Araçlar'ın distribütör oldukları günden bu yana geçen 14 aylık sürede iki showroom ve bir servisi hizmete açması. Ayrıca Aston Martin'in yıllık 15 adetlik satış hedefini üçe katlayarak toplam 41 adet satış yapmaları. İngiltere Kraliçesi'nden sonra en çok tanınan ikinci markanın Aston Martin olduğunu söyleyen D&D Motorlu Araçlar Başkanı Nevzat Kaya, İngiliz markanın 'yi örnek ülke olarak göstermelerinden gurur duyduklarını söyledi.

26 YILDIR OTOMOBİLCİ
Yaklaşık 26 yıldır otomobil ticaretiyle uğraşan Kaya'nın bayilikten distribütörlüğe geçiş hikayesi şöyle: "2012'deki İngiltere seyahatim sırasında tesadüfen o dönemin Aston Martin'inin Ortadoğu yöneticisi ile tanıştım. Sohbetimiz arkadaşlığa dönüştü. 2013'te Aston Martin'in temsilciliğini alma fikri aklımda oluşmaya başladı. Aynı zamanda Aston Martin'in de Türkiye'de arayışı olduğunu öğrendim. Markayı ileriye taşıyacak, vizyoner girişimci arıyorlardı. Sonuçta, büyük gruplar arasından sıyrılarak distribütörlüğü aldık."

İŞADAMLARININ GÖZDESİ
Kaya, "Servisimizi denetlemeye ve eğitim vermeye gelen Aston Martin yetkilileri, dünyada gördükleri en başarılı ve en yüksek kalitedeki servisin Türkiye'de olduğunu söylediler" dedi. İşadamlarının ve CEO'ların Aston Martin'i tercih ettiklerini ifade eden Kaya, yıl sonunda Ankara'da bir showroom açmayı planladıklarını kaydetti. Kaya, gelecek 5 yıl içinde Türkiye'de daha fazla noktada olmayı hedeflediklerini söyledi.

570 BİN EUROLUK ASTON MARTİN
Aston Martin'in Türkiye'de büyük satış potansiyeli olduğunu söyleyen Kaya, "2023'e kadar her yıl yeni bir model satışa sunulacak. Bu sayede rahatlıkla yıllık 75 adetlik satışa ulaşabiliriz" dedi. Türkiye'de satılan Aston Martin'in satış fiyatları 265 bin euro ile 570 bin euro arasında değişiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
007 Bond'u şaşırtan performans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN