Türkiye'nin en iyi haber sitesi

44 yıl sonra geri dönüyor

Giriş Tarihi: 5.2.2018
44 yıl sonra geri dönüyor
PSA Grubu, 44 yıl sonra Kuzey Amerika pazarına geri dönüyor. Avrupa'nın ikinci büyük üreticisi olan PSA, 2026'ya kadar ABD'de otomobil satmayı planlıyor. Peugeot, Citroen, DS, Opel ve Vaulhax markalarını bünyesinde toplayan PSA Grubu, ilk etapta DS ile Amerika'ya giriş yapacak. PSA'nın lüks markası DS şu anda sadece Avrupa ve Çin'de satılıyor. Ancak, PSA DS'yi küresel bir marka haline getirmeyi planlıyor. Citroen 1974, Peugeot ise 1991'de Amerika pazarından çekilmişti.

CEO AÇIKLADI
PSA CEO'su olduğu 2014'ten beri birkaç kez Amerika pazarını hedeflediğini söyleyen Carlos Tavares, son açıklamayı Detroit Otomobil Fuarı'nda düzenlenen konferansta yaptı. PSA'nın Amerika'da bayi ağı ve fabrikası olmadığını ifade eden Tavares, bu yüzden geri dönüşün kolay olmadığını kaydetti. PSA'nın mevcut fabrikalarından gelecek araçların lojistik maliyetlerinin yüksek olacağını açıklayan Tavares, Fransız otomobillerinin piyasadaki rekabet gücünü olumsuz etkileyeceğini aktardı.

ATLANTA'YI SEÇTİ
Bu arada PSA Grubu Amerika pazarı için şimdiden hazırlıklara başladı. İlk olarak Kuzey Amerika karargahının yerini Atlanta olarak seçti. Yaklaşık bir yıldır ABD'de yer arayan PSA, yeni merkezine en geç martta taşınacak. Merkez olarak Atlanta'yı seçen PSA burada yalnız olmayacak. Mercedes- Benz ve Porsche'nin de Atlanta'da çalışma ofisleri bulunuyor.

?DS'NİN PATRONU DEĞİŞİYOR
Türkiye'de de yakın bir zamanda DS markasıyla ilgili bir değişiklik yaşanacak. 5 Mart 2018 itibariyle DS markasının ithalat ve dağıtım hizmetlerinin sorumluluğunu Peugeot Otomotiv Pazarlama devralacak. DS, daha önce Citroen'in Türkiye distribütörü olan Bayraktar Otomotiv tarafından temsil ediliyordu.

?2014'TE YENİDEN DOĞDU
Fransız Citroen tarafından geliştirilen bir model olan DS, 1955'de yollara çıktı. Üretimine 1975'de son verilen DS, 20 yılda 1.5 milyon adet üretildi. DS, 2014'te yeniden doğdu. Bu sefer bir model değil ayrı bir marka haline geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
44 yıl sonra geri dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN