Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mercedes’in müşteri yaşı 34’e indi

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz’in müşteri yaşı düşüyor. 2012’de yeni A serisi ile başlayan düşüş ile hızlandı, 34’e indi

Giriş Tarihi: 13.5.2019
Mercedes’in müşteri yaşı 34’e indi
Kompakt sınıftaki ilk dört kapılı coupe olan Mercedes-Benz CLA'nın ikinci nesli yollara çıktı. 2013'den günümüze 750 bin adedin üzerinde satılan CLA, Alman markada iki önemli değişikliğe yol açtı. İlk defa bir Mercedes-Benz satın alanların sayısı CLA ile arttı. Ayrıca CLA ile markanın yaş ortalaması da gençleşti. CLA sayesinde ilk defa Mercedes-Benz sahibi olanlar ilerleyen dönemlerde markaya sadık kalarak farklı modellere yöneldiler. 2018'de, daha önce CLA kullanan Avrupalı müşterilerin üçte ikisi, tekrar Mercedes-Benz otomobil tercih etti.CLA'nın en genç müşterileri Çin'de yaşarken, 2018 yılında bu müşterilerin yaş ortalaması 34 idi. Türkiye'de benzinli (CLA 200) ve dizel (CLA 180 d) olmak üzere iki motor seçeneği ile satışa sunulan yeni Mercedes-Benz CLA, markanın en son teknolojik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Yeni Mercedes-Benz CLA'nın fiyatı 301 bin 500 TL'den başlıyor.

KADINLARIN SAYISI ARTIYOR
Mercedes Benz'in müşteri yaş ortalaması daha önce 36-45 yaş arasındaydı. Özellikle 2012'de satışa sunulan yeni A serisi ile müşteri yaşı gençleşmeye başladı. Alman markanın müşterileri üniversite eğitimi almış, kendi işinin sahibi veya yönetici erkeklerden oluşuyor. Ancak son yıllarda kadın müşterilerin sayısı da artıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes’in müşteri yaşı 34’e indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN