Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"30 yılda büyük bir evrim geçirdik"

Başkanı Hamit Demir, inşaatın son 30 yılda nitelik devrimi yaşadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 29.5.2016 18:06
30 yılda büyük bir evrim geçirdik

'de 30 yıl öncesinde mahalle aralarında binalar yapılırken, son 15 yıldan bu yana nitelikli, lüks ve akıllı evler üretilmeye başlandı. Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Türk halkının evinin içinin yanısıra dışının da standartlarının iyi olmasını istediğini belirtti. Demir, "Sosyal alanları gelişmiş siteler artık standart haline geldi. İnsanların mutluluğu için her türlü detayın düşünüldüğü projeler üretiliyor. Çünkü tüketiciler satın alma sürecinde çok dahasöz sahibi" dedi.

Depreme dayanıklı ve akıllı ev teknolojilerinin kullanıldığı nitelikli yapıların da inşa edildiğini belirten Demir,"Tüm bu detaylar inşaat sektörünün evrimini gözler önüne seriyor. Sektörün son 15 yılda baş döndürücü bir hızlageliştiğini söyleyebilirim" diye konuştu.

İnşaat sektöründe 30 yıldır faaliyet gösterdiklerini kaydeden Hamit Demir, sektörün gelişmesine ciddi katkılarda bulunduklarını vurguladı.Demir, "Her projemizde öncekinden bir adım daha ilerigidiyoruz. Çünkü her projemizdeen son inşaat teknolojilerini kullanıyoruz. Ayrıca deprem güvenliğinden mimariye kadar önemli projeler geliştirmeye devam ediyoruz"ifadelerini kullandı.Güvenin sembolü olduk. Sadık müşteri kitlesine sahip olduklarını söyleyen Demir, şöyle devam etti: "Sektörde güvenin sembolü haline geldik. Yakaladığımız bu başarı, bizim sektördeki değişimeayak uydurabildiğimizi hatta sektörde öncü rol üstlendiğimizi gösteriyor. Örneğin Demir Romance projemizle Beylikdüzü'nü, Demir La Vida projemizle de Büyükçekmece'yi akıllı ev teknolojileriyle tanıştırdık. Her iki bölgede deinşaat standartlarını yukarı taşıdık."İnşaat sektörünün geçen 30 yılda Türkiye ekonomisindeki büyümenin motorgücü olduğunu belirten NG Kütahya Seramik YönetimKurulu Başkanı Erkan Güral,"Konut stokunun yenilenmesi,yol ve barajların yapılması, 200'e yakın yansektörün üretmesi, istihdam sağlaması anlamına geliyor" dedi.

İnşaat sektörünün ülkeyesağladığı bir başkafaydanın da yabancıyatırımcıyı çekmesiolduğunu söyleyenGüral, "Avrupa veArap ülkelerinden ülkemizeyatırım yapmakisteyenlerin sayısı hergeçen gün artıyor.Bir anlamıyla konutlarımızi ihraç ürünü haline geliyor.Sektörün gelişimine bağlı olarak arsa ve konut fiyatlarının hızlı artışı, bir dönem gecekondu yerleşim alanı niteliğinde olan bölgelerin değer kazanması,gelirin tabana yayılması açısından da olumlu bir rol oynuyor" diye konuştu.İnşaat sektörünün gelişiminin bir başka olumlu noktasınında ağırlıklı olarak yerli ürün kullanılması olduğunu belirten Güral, "Demirinden çimentosuna, seramiğinden,elektrik tesisat malzemesine kadar bir inşaatta kullanılan ürünlerin neredeyse tamamıTürkiye'de en yüksek kalitede üretilip ihraç ediliyor. Buaçıdan inşaat neredeysetamamıyla ekonomiyegirdi sağlayan bir sektör"dedi.Yerli ürün BİRİN CİTürkiye inşaat sektörünü ngelişiminin kentlerin çehresini değişirtirken,yaşam biçimlerini de olumlu yönde değiştirdiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"30 yılda büyük bir evrim geçirdik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN