Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sektörünün dinamikleri güçlendi

Türk sektörünün kabuk değiştirdiğini söyleyen Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özyazıcı, “Geçmişle kıyaslanamayacak kadar güçlüyüz” dedi

Giriş Tarihi: 30.5.2016
İnşaat sektörünün dinamikleri güçlendi
1980 - 1990 dönemlerinde 'nin kendi içindeki dinamiklerinin bugüne kıyasla çok daha güçssüz olduğunu söyleyen Özyazıcı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özyazıcı, "Gerek siyasi, gerekse ekonomik belirsizliklerle geçen, birçok anlamda olumsuz etkileri olan bir dönemdi. İnşaat sektörü açısından bu döneme bakacak olursak; günümüzle kıyas götürmeyecek derecede bir sektör görürüz" dedi. İnşaat sektörünün dününü ve bugününü değerlendiren Özyazıcı sözlerine şöyle devam etti: "Bugün, ekonomisinin geldiği nokta aşikâr. Şüphesiz ki son 10 yıl içinde ülke ekonomisi büyük yol kat etti. İnşaat sektörü ise bu 10 yıl içinde ekonomimizin lokomotifi olarak konumlandı ve beraberinde etki sağladığı onlarca alt sektörü de canlandırdı."

GLOBAL BAŞARI
Gelinen noktada Türk müteahhitlerin uluslararası alanda birçok projeye imza attığını ve dünyanın her noktasında faaliyet gösterdiğine tanıklık ettiklerini belirten Özyazıcı şöyle konuştu: "Bu dönemde satışa sunduğumuz ve tamamladığımız Ihlamur Evleri, Nish Istanbul, Nish Adalar, ve satışına sınırlı sayıda bağımsız bölümle devam ettiğimiz Yalı Ataköy projesinde karşılaştığımız talep de sektöre olan güvenimizi perçinlendi. Bu ivme ile, çok yakında lansmanını gerçekleştireceğimiz, 322 bağımsız bölümden oluşacak olan rezidans projemiz Route Istanbul, şu anda yakın çevremizden ciddi bir ilgi görüyor ve daha önce bizden daire sahibi olmuş olan müşterilerimiz de bizimle birlikte bu projede yer almak istiyorlar. Daha lansmanını dahi yapmadan kapımız çalmaya başladılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaat sektörünün dinamikleri güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN