Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu aralar İstanbul’da...

Kendini geliştirme kursları yerine çevresinde olup bitenlerden ilham almayı tercih edenler için bu sıralar İstanbul'da pek çok farklı etkinlik var

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Salt Beyoğlu'nda Duvar Resminden Korkuyorlar isimli, 1975'ten 1980 darbesine kadar Türkiye sanatçılarının yaşadıklarını anlatan çok iyi bir sergi var. Dönemin politik isimlerinden Orhan Taylan, Yusuf Taktak ve İsa Çelik'in de içinde olduğu bir ekip, Antalya'ya festival kapsamında boş duvarların üzerine resimler yapmak için davet edilir. Ancak kimi noktada valinin karısının, evinden görünen manzarayı beğenmemesi; diğerlerinde sağ görüşlü militanların yıkması sonucunda yapıtları yok edilir. (www.saltonline.org/ tr/471/)
Berkun Oya ve Ali Atay'ın kurmuş olduğu tiyatro topluluğu Krek, Babamın Cesetleri oyununu sergiliyor. Mutlaka! (www. krek.net)
İF İstanbul, namıdiğer bağımsız, internette isimlerini görüp cisimlerine ulaşamadığımız filmler festivali başladı. İlk aşamada listeme Marilyn Monroe'nun hayatını anlatan Sevgiler, Marilyn; gerçek Berlin kültürünün doğduğu yer olarak bilinen Bar25; bir İtalyan komedisi Gerçeklik gibi filmleri aldım. Daha detaylı listeyi, önümüzdeki hafta sinema koltuğundan bildireceğim (www.ifistanbul. com/tr/)
22-23 Şubat'ta tasarımın geleceği kurtaracağına inananlar için Alldesign isimli bir konferans yapılıyor. Konuşmacılar arasında hastası olduğumuz Lego'nun yöneticilerinden Steven Canvin; Requiem For A Dream, Pi, Black Swan, The Wrestler gibi eşsiz filmlerin yönetmeni, senaristi Darren Aronofsky; DJ ve müzisyen Claude Challe; oyuncu Demet Evgar, tasarımcı Defne Koz, endüstriyel ürünler tasarımcısı Ümit Altun gibi isimler olacak. Haftasonu tembelliğini kenara atıp ilham almanın zamanıdır. (alldesignistanbul. com)
Mecburi hediye alma işinden de, doğumgünümde gelen parfümden de nefret ederim. Benim tipimde düşünen, 'dandik hediye yerine para versinler de istediğim bir şeyi alayımcılar' için çok iyi bir site var: www.gruphediye.com. Mantık son derece basit: Arkadaşlarını grubuna davet et, hediyen için para topla.

O DÖNERİ BULDUM!
Peyniri içinde güzelce erimiş, üstü tam kıvamında kızarmış tost aramalarım sona erdi; bu ödülü Galata'daki Petek Büfe kaptı. Ardından yeni misyon edindim: Sossuz, kaşarsız pek güzel döneri nerede yiyeceğim? Etrafımdaki herkese "İçine at eti karışmış spekülasyonları dönmeyen, kayış gibi ağzında dolandırmadığın döner yedin mi hiç?" sorularım dur durak bilmezken, geçenlerde katıldığım Paha Biçilemez İstanbul (http:// www.pahabicilemez.com/istanbul) gezisi bu derdimin de dermanı oldu ve beni Karaköy'deki Bankalar Lokantası'nın kapısından içeri soktu. Kontuardaki rendelenmiş ayvayla yapılan tatlıları, kaymaklı kadayıfları, şekerpareleri geçtikten sonra, tas kebabı, karnı yarık, nohut gibi leziz ev yemeklerinin arkasında kızarmakta olan döneri gözüme kestirdim. "Bana biraz şundan kes usta!" dedim. Usta da "Onun yanına biraz iç pilav, biraz da ıspanak püresi ekleyeyim, asıl keyfi o zaman görün siz," dedi. Sonuç: On numara beş yıldız. Bundan böyle canınız döner, İzmir köfte, patlıcan musakka çekerse adres belli. Perşembe Pazarı Cd. No: 5 Tel: 0(212) 245 09 49
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu aralar İstanbul’da...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN