Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onlara her yol mübah

Giriş Tarihi: 17.2.2013

Komedi dizisi House of Lies'ın başrolündeki Don Cheadle, Los Angeles'ta Pazar SABAH'a konuştu. Cheadle "Dizideki karakterimin istediğini almak için yapmayacağı yok," diyor

Onlar dünyaca ünlü şirketlerin neler yapacağını, kendilerine nasıl bir yol çizeceklerini belirleyen kurumsal danışmanlar. İşleri ilk bakışta size sıkıcı gelebilir. Ama aslında her yolu deneyen, hiçbir yalan dolandan kaçınmayan kahramanlarımızın hayatları oldukça eğlenceli. FoxLife'ta pazar akşamları saat 23.00'te yayınlanan House of Lies dizisinden bahsediyoruz. Şık giyimli, hazır cevap ve ikna kabiliyeti yüksek bir kurumsal danışmanlık ekibinin maceralarını konu alan dizide, Marty, Jeannie, Doug ve Clyde'dan oluşan ekibin müşterilerini ikna edebilmek adına yapamayacakları şey yok gibi. Şirketlerden bunun karşılığında neredeyse bir servet kazanıyorlar. Ama hakkını da veriyorlar.

DANIŞMANLIK BENİM İŞİM
ABD'li yazar Martin Kihn'in aynı adlı romanından uyarlanan dizinin başrolünde başarılı oyuncu Don Cheadle yer alıyor. Karakteri Marty Kaan, boşanmış, bir çocuk babası, oğluyla beraber yaşıyor. Kadınların ona zaafı olduğunu söyleyebiliriz. Ekibi o yönetiyor. Los Angeles'ta görüştüğümüz Don Cheadle rolü için "Marty uyuşturucu bağımlısı çılgın karısından boşanmış, babası ve oğluyla baş başa kalmış bir aile adamı. Bunun yanı sıra oldukça çılgın bir meslek hayatı da var. Marty bu iki hayatı arasında sıkışıp kalıyor. İşte yanlış yapma şansı yok, ortalığı kasıp kavuruyor, istediğini almak için her yolu deniyor, pek çok önemli iş adamının arasında var olma mücadelesi veriyor. Eve gelince... İşler bir türlü istediği gibi gitmiyor. Genç bir oğlu var ve ne yapacağını bilemiyor çoğu zaman. Açıkçası başına neler geleceğini söyleyemem size, ama çok zorluklarla karşılaşacağı kesin," diyor. Oyuncunun bu rolü kabul etmesinde ise dizideki 'komedi' dozu etkili olmuş. "Senaryoyu okur okumaz dizideki komedi dozu çok hoşuma gitti. Pek çok farklı yöne çekebileceğiniz hareketli bir hikaye bu."

PSİK OLOĞUN MÜZİSYEN OĞLU
Marty karakterinin görevi danışmanlık yapmak ve fikir vermek. Oyuncu Cheadle, ise danışmanlık konusunda gerçek hayatta da başarılı olduğunu söylüyor: "Ben bir psikoloğun oğluyum. Bu yüzden doğuştan gelen bir dinleme yeteneğim olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda cazla uğraşıyorum, müzisyenim. Bu da insanları anlamak konusunda bir şeyler kazandırıyor size. Aynı zamanda biri 16, diğeri 18 yaşındaki iki kız babasıyım. Onlara iyi bir tavsiye vermektense onları iyice dinlemeyi tercih ediyorum. Onları kendi kararlarıyla baş başa bırakmayı seviyorum ki yollarını bulabilsinler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlara her yol mübah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN