İstanbul'da konser havası

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Mart kapıdan baktırır; film festivaline bilet aldırır, Athena çalar sen yerinde tepinirsin, elinde kokteyl alışverişe çıkarsın, tepedeki çimenlikten âlemi seyreylersin.
Bugün: Ortamda bir parti havası. Ama hayır, barda değilsin. Bugün Juno'ya (Mim Kemal Öke Cad. No: 15) alışveriş için teşrif edenlerdensin. Az kullanılmış, hatta hiç kullanılmamış kıyafetler, ayakkabılar, çantalar seni bekliyor. Sonra da yokuştan aşağı KüçükÇiftlik Park'a doğru ilerliyorsun. Çünkü akşam Mika konseri var!
18 Mart Pazartesi: Göksel, Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sahneye çıkacak ve umuyorum Uzaktan'ı söyleyecek.
19 Mart Pazar: Güneşimden Kaç diye tepinmek, Tepedeki Çimenlikten Alemi Seyreylememek için Hayal Kahvesi'ndeyiz. Çünkü sahnede Bulutsuzluk Özlemi var.
20 Mart Çarşamba: Biraz funk, ama ağırlıklı olarak caz. Fransız, ama dünyayı turlayıp konser vermiş olanlarından. Electro Deluxe, Babylon'da. Tek mekanda duramayan "İlle de bir ikincisine de bakalım," diye tutturanlar için de Şirin Soysal (kendisinden Türkiye'nin ruhuma iyi gelen kadın seslerinden biri olarak bahsedeceğim) Peyote'de (Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı).
21 Mart Perşembe: Bitmekte olan Türk makamında sergiler kuşağında bugünkü konuklarımız:
1. Geçici bir kusursuzluk anı fikriyle video, fotoğraf, heykeller kurgulayan Ali Emir Tapan @ Galerist Tepebaşı.
2. Renklerle oyun oynayan desenler yaratan Ayşe Öykü @ C.A.M Gallery.
3. 'İyi İşler Zaman Alır, Müthiş Şeyler Aniden Olur' sergisiyle Güçlü Öztekin @ Rampa.
22 Mart Cuma: Berlin'i, kültürünü, müziklerini, barlarını, club'larını seviyoruz. O halde Berlinli prodüktör DJ Kaltes, Wake Up Call'da (İstiklal Cad. Zambak Sok. No: 7) ev sahibi konumunda bulunur, Kritzkom, Fedor K ve Clone Kent'i de kabinin oraya alacak olursa elbette gidiyoruz. Gecenin ismi It's Not Only Techno, Baby (Sadece Tekno Değil Bebeğim). O halde bol dans olacak.
23 Mart Cumartesi: Seçenek çoook! Babylon'da Athena'yı mı dinleyeceksin, Favela İstanbul'da (Ağa Cami Sokağı No: 17 Kat: 3) Mabel Matiz'i hâlâ mı keşfetmedin? Salon İKSV'de Gonzales, Mocky, Feist, Beck ile müzikal işbirlikleri yapmış İngiliz soul vokalisti Jamie Lidell'i mi seçeceksin?
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da konser havası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN