Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood'un starları boşandıkça kazanıyor

Catherine Zeta-Jones, Michael Douglas'tan boşanmak için 300 milyon dolar istiyor ama rakam Hollywood için çok olağan. Geçmişte de birçok star boşanma tazminatıyla gündem olmuştu

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Hollywood'da star mısın, derdin var! Para, pul, şan, şöhret iyi hoş da; iş boşanmaya gelince kesenin ağzını epeyce açmak gerekiyor. Ünlü Hollywood yıldızı Catherine Zeta-Jones, 13 yıllık eşi Michael Douglas'tan boşanmak için 300 milyon dolar tazminat talep ediyor. Rakam dudak uçuklatacak cinsten. Bir dönem çapkınlıklarıyla tanınan aktör Douglas, Zeta-Jones'tan önce de, oğlunun annesi Diandra'ya 45 milyon dolar vermişti. Hollywood'da boşanma pahalı iş... Biz de bu vesileyle hafızaları biraz tazeleyelim, Hollywood ünlülerinin boşanma tazminatlarını hatırlayalım dedik.

NİCOLE'DE KESENİN AĞZINI AÇTI, KATİE'DE AKILLANDI
Boşanırken çuval dolusu tazminat ödeyenlerden biri de Tom Cruise, üstelik iki kez. Nicole Kidman ile 10 yıl evli kalan Cruise, boşanırken kızıl saçlı güzele 108 milyon dolar verdi. Bu boşanmanın ardından Cruise, Katie Holmes ile evliliğine bir sözleşmeyle imza attı ve boşanırken de, evli kaldıkları her yıl için sadece üç milyon dolar ödedi, yani 15 milyon dolarla Katie Holmes defterini kapadı. İddialara göre, Tom Cruise'un Scientology tarikatına bağımlılığı, karısı Holmes'u çok bunalttı ve çift bu nedenle boşandı.

ÜÇ YIL EVLİ KALDI SERVETİNİN YARISINI VERDİ
Ünlü yönetmen Steven Spielberg, eşi Amy Irving ile ayrılırken 100 milyon dolar ödedi. O yıllarda E.T ve Jaws filmlerinden elde ettiği parayla bir anda Hollywood'un en çok kazanan yönetmenleri arasına giren Spielberg ile karısı arasında bir evlilik sözleşmesi vardı ama boşanma sırasında sözleşmenin hukuki bir dayanağı olmadığı ortaya çıktı.

DEMİ MOORE BOŞANMA ZENGİNİ
Demi Moore, boşanma konusunda en şanslı kadınlardan... Moore, önce üç çocuğunun babası Bruce Willis'ten boşanırken 90 milyon dolar aldı. Moore, boşanmanın ardından nikah masasına oturduğu, kendinden 16 yaş küçük Ashton Kutcher'la yedi yıl evli kaldı. Kutcher'ın ihanetinin ortayı çıkmasından sonra boşandılar. Kutcher, Moore'a 290 milyon dolar tazminat ödedi.

KİMSE MEL GİBSON'IN ELİNE SU DÖKEMEZ
Mel Gibson'ın boşanırken ödediği 400 milyon dolar 'en pahalı ünlü boşanması' olarak tarihteki yerini koruyor. Bugüne kadar bu rekoru kıran olmadı. Gibson'ın boşandığı eşi Denise Moore, ayrıca ünlü aktörün hayatı boyunca çektiği filmlerden doğan haklarının yarısına da sahip oldu

HARRİSON FORD, âŞIK OLDU TAZMİNATI ÖDEDİ
18 yıldır Harrison Ford, Ally McBeal dizisinin yıldızı Calista Flockhart'a gönlünü kaptırınca, eşi Melissa Mathison'a ayrılmak için 90 milyon dolar ödedi. Mathison, Ford'un evli kaldıkları 18 yıl süresince çektiği ve kariyerinin en önemli filmleri arasında yer alan Kaçak, Air Force One, Tanık ile Indiana Jones filmlerinin dünya çapındaki video ve DVD satışlarından da pay aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood'un starları boşandıkça kazanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN