Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir yıldız adayının ilk klip heyecanı

Bir siyasetçinin kızı olan 28 yaşındaki Fatma Polat, bir derginin yayın yönetmenliğini yaparken müzik aşkı için her şeyi bir kenara bıraktı. Bir popstar adayının ilk klibinin çekimindeydik....

Florya'daki Menekşe Sahili'ndeki tarihi Kibrithane binasının bahçesinde heyecanlı bir telaş var. Bir yandan mobil jeneratör hazırlanırken, diğer yandan da set ekibi, malzemeleri loş binanın içine taşıyor. Onlar için her zamanki alışıldık telaş belki, ancak bahçedeki karavanın içinde hazırlanan kadının içi kıpır kıpır. Burada bir pop yıldız adayının ilk profesyonel klip çekimi yapılacak. "Sıradan biriyken, bir anda 10 binlerce kişinin hayran olduğu, parlak ışıklar altında imrenilecek bir hayat yaşadığı düşünülen yıldızlar nasıl doğar?" sorusunun cevabını ararken yolumuz kesişti Fatma Polat ile. Biz haber peşindeyken o ise kariyerinin ilk gerçek adımını atıyor. Henüz 28 yaşında, Gaziantepli. Bir dönem siyasetle uğraşan, hatta bir süre belediye başkanlığı yapan Hataylı bir babanın kızı. En son bir yerel derginin genel yayın yönetmenliğini yaparken müzik aşkına yenik düşmüş. Beş yıl önce müzik kariyeri için İstanbul'a gelen Polat, içine sinecek bir albüm çıkarmak için yabancısı olduğu İstanbul'da çalmadık kapı bırakmamış. En büyük arzularından biri olan ilk klip çekimi öncesi onunla makyajının yapıldığı karavanda sohbet etmeye başladık.

CEBİNDEN HARCAMADAN ALBÜM ZOR
Bir yandan makyajı yapılan Polat "İlkokuldan beri müzikle uğraşıyorum, besteler yapıyorum" diye söze başlıyor: "Babamın yanında söylemekten çekinirdim ama herkes bana şarkı söyletmek isterdi. Aslında teğmen olmanın hayali kuruyordum ama olmadı" diyen Polat, turizm otelcilik eğitimi almış. Genç şarkıcı, önce Unkapanı'nın yolunu tutmuş. Ancak kısa zamanda kendi cebinden para harcamadan kimsenin albüm yapamayacağını öğrenmiş. Biriktirdiği parası ve arkadaşlarından aldığı 70 bin liraya hazırladığı CD için 20 bin liraya klip çekmiş, bir o kadar da klibin yayınlanması için harcamış. Ama "Olmamıştı, içime sinmemişti. Tanıtımı bile yapmadan albümü rafa kaldırdım" diyecek kadar gerçekçi. Vazgeçmeyi bile düşünürken, daha iyisini denemek için var gücüyle savaşmaya karar vermiş: "Çok yorulduğumu düşündüğüm zamanlar oldu ama vazgeçemedim" diyen Polat sonunda Şahin Özer'in desteğini alıp onun plak şirketinde çalışmaya başlamış: "Şahin Özer gibi önemli bir ismin bana sahip çıkıp desteklemesi, yol göstermesi en büyük şansım."

JAMAİKACA DÜET YAPACAK
Fatma Polat yeni bir imaja bürünmüş. "Amacım kimseye benzemek değil, Türkiye'de iyi sesler hak ettikleri yerde duruyorlar ve artık insanlar çok bilinçli. İyi ve kötü sesi hemen ayırt edip seçim yapıyorlar" diyen Polat, profesyonel ellerde çekilen ilk klibinin ilk sahnesi için tarihi binaya kurulan sete adımını atıyor. Demet Akalın, Sibel Can gibi ünlü isimlerin kliplerinin de yönetmeni Tamer Aydoğdu'nun komutuyla çekim başlarken biz de izlemeye başlıyoruz. Kısacık bir sahne ama küçük bir detay için dakikalarca çalışan ekip mola verince, biz de soluğu yıldız adayımızın yayında alıyoruz. Albümünün adının Aşkın Hali olduğunu söyleyen Polat "Sekiz şarkı ve iki remiksten oluşuyor. İlk klibi de Doğuş'un bir şarkısı olan İçime Atıyorum Aşk parçasına çekiyoruz. Parçanın akustik ve remiks hali de ilgi çekti. Aynı anda iki klibi çekiyoruz" diye anlatıyor. Bu sırada telefonu çalan Polat'ı bir de sürpriz bekliyor. Albümde iki bestesi olan şarkıcı Doğuş destek vermek için çekim alanına geleceğini söylüyor. Çok mutlu olan genç şarkıcı "Üçüncü klibi de Doğuş'un bestesine çekeceğim. Ancak sonra ciddi bir sürpriz yapacağız. Albümde Jamaikaca bir düet var. Bu şarkının klibi için dünyaca ünlü bir futbolcuyu oynatmayı istiyoruz" diyor. Yoğun bir tempoyla çekimler sürerken genç yıldız adayının enerjisi ve hayalleri hiç tükenmiyor. Biz ona bol şans dileyip alandan ayrılırken gülümsüyor: "İnşallah uğurlu gelirsiniz..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yıldız adayının ilk klip heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN