Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk ünlüler hizmetçimiz olsun!

Giriş Tarihi: 1.12.2013

Türk dizilerinin hayranı Suudiler durumu abartıp sosyal medyada "Beren Saat ev işlerimi yapsın" kampanyası başlattı

Dizileremiz dünyaya yayıldıkça, Türk ünlüleri hakkında kurulan hayaller de çeşitlenmeye başladı. Ortadoğu'da Polat Alemdar ile operasyon yapmaya hevesli yüzlerce Memati ya da Ezel ile evlenme hayalleri kuran yüzlerce Balkan kızı var. Ancak yıldızların büyüsüne ve dizilerdeki hayata kendini fazla kaptıranlar da çıkıyor tabii. Buna son örnek Suudi Arabistan'dan... 9 milyon yabancı işçinin çalıştığı 27 milyon nüfuslu Suudi Arabistan'da Suudileşme politikası kapsamında bir süredir göçmenler sınır dışı ediliyor.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI VAAT ETTİ
Ancak her türlü işin göçmenlere yaptırılma alışkanlığı nedeniyle ülkede ticari hayat durma noktasına geldi. Çalışma Bakanlığı da çığ gibi büyüyen "Çalışanlarımıza dokunmayın" tepkisi karşısında ortalığı sakinleştirmek için "Gönderilen Asya ve Afrika kökenli göçmenlerin yerine Türk işçileri alacağız. Hem onlar daha çalışkan" açıklaması yaptı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Günde 931 milyon dolarlık petrol geliriyle Ortadoğu'nun en büyük ekonomisi olan Suudi Arabistan'ın, rahatına ve Türk dizilerine meraklı halkı bir anda hayal dünyasına daldı. Ekranda gördükleri ve hayran oldukları yıldızları 'maaşa bağlama' sevdasına tutulan yüzlerce Suudi, sosyal medya üzerinden "Beren Saat ev işlerimi yapsın", "Kıvanç Tatlıtuğ şoförüm olsun", "Bergüzar Korel aşçım, Kenan İmirzalıoğlu da uşağım olsun" diye kampanya başlattı!

İNTERNETTEN KİRALIK KATİL TUTUYORLAR
Hiç suça bulaşmamış, sıradan insanlar bilgisayar başına geçtiğinde başka bir kimliğe bürünebiliyor. Karanlık âlemlere dalmak isteyenler de soluğu Deep Web'de alıyor. Türkçeye 'internetin arka sokağı' olarak çevirebiliriz bu ağı. Deep Web'in arkasında ABD ordusu var. ABD, bu ağ üzerinden kaçakçıları veya pedofilleri yakalayacağını düşünüyordu. Hatta buradan ajan bile yetiştirilecekti. Ancak Deep Web, 2006'da kontrolden çıktı. 2009'da sanal para birimi olan bitcoin devreye girince de Deep Web'in yayılması hızlandı. Şimdilerde Deep Web'de uyuşturucu satışı, insan kaçakçılığı, organ mafyası, sahte pasaport veya sahte kimlik satışlarının sağlandığı siteler bulunuyor. Hacker'lar da bu alanda cirit atıyor. Hatta Deep Web'de kiralık katil bile tutabiliyorsunuz! Bizim kullandığımız 'www' açılımıyla Deep Web'e ulaşılmıyor. Yani klasik arama motorları üzerinden internetin arka sokağına giriş yapamıyorsunuz. Deep Web hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız, internette biraz araştırma yapmanız gerekiyor...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk ünlüler hizmetçimiz olsun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN