Balıketliler de podyuma çıkmalı

Bir marka için ikinci kez koleksiyon tasarlayan eski sunucu Gül Gölge Saygı: "Henüz kendime tasarımcı diyemem"

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Uzun yıllar TV'de izlediğimiz, son yıllarda ise magazin dergilerinde görmeye alıştığımız Gül Gölge Saygı, Love My Body markasına ikinci kez koleksiyon hazırladı. Gül Gölge, 'Her bedende moda' sloganıyla büyük beden kıyafetler üreten marka için hazırladığı koleksiyonu ve daha fazlasını anlattı.
- Tasarım yaptığınız marka büyük beden kadınlara hizmet veriyor. Sizi de balıketli olduğunuz için seçmişlerdi. Ama kilo vermişsiniz.
- Evet, güne sebze suyuyla başlayarak 6 kilo verdim. Benim kilomla alakası yok ama yeni sezonda her beden insana hitap eden bir koleksiyon hazırladık. Ama yine bedenlerimiz 34'ten başlayıp 50'ye kadar çıkacak.
- Büyük bedene kıyafet hazırlamak zor mu?
- Modanın sadece fit ve ince insanlar için olduğuna inanmıyorum. Yakın zamanda bir defile yapacağız, kısa boylu ve balıketli kadınların da podyuma çıkmasını istiyorum. Defilelere fıstık gibi kızlar çıkıyor, ne giyseler yakışıyor.
- Tasarımcılığa iyiye alıştınız. Gelecek sezon için neler hazırladınız?
- Yine kendi beğendiğim, gardırobuma koymaktan keyif aldığım, trendleri yakalayan ürünler hazırladım. Yine 50 parçalık bir koleksiyon hazırlıyoruz ama bu sefer adetlerimizi artırdık.
işi seviyorum ama plan yapmıyorum
- Koleksiyonunuzu Türk kadını beğendi mi?
- Çok beğenildi. Ben de çok mutlu oldum. Bazı ürünlerin bittiği haberlerini aldık. Hatta indirime girmeden biten ürünler oldu. Yaz koleksiyonu için daha da iyi sonuçlar bekliyoruz. Yaz sezonu, kış koleksiyonu yapmaktan çok daha kolaymış. Tabii ben de öğrendim. Artık kumaşları, dokuları daha iyi anlıyorum, bundan da çok keyif alıyorum.
- Acaba mesleğiniz bu muymuş?
- Bir şeyler yaratmayı, birbirine uydurmayı hep çok severdim; yetenekli olduğumu düşünürdüm. 'Tasarımcıyım' diyemem ama bu işi seviyorum.
- Geleceğiniz modada mı?
- Yaptığım işi çok seviyorum, buradaki ekiple çok iyi çalışıyoruz. Bu işle kendimi yansıtabildiğimi düşünüyorum. Gerisini ileride düşünürüz.

Yaptıklarımla önyargıları kırmaya çalışıyorum
Yaptığı işbirliklerine sosyal sorumluluk projeleri de ekleyen Gül Gölge Saygı, bu projeleri şöyle anlatıyor: "İlk koleksiyonda bir tişört tasarladık ve bundan elde edilen gelirle Bolluca Barınağı'na kaynak sağladık. Hayvanlara kulübeler yaptırdık, mama yardımımız da hâlâ devam ediyor. Bu sezon da Koruncuk Vakfı için bir çalışma yapacağız." Yardımların yanında bir de insanları bilinçlendirme çalışmaları yürüten Saygı sözlerini şöyle sürdürüyor: "Elimden geldiğince ne yapabiliyorsam yapıyorum. Bu, bazen fikir birliği, bazen de maddi yardım oluyor. Bizler yaptıkça, etrafımızdakiler, takipçilerimiz de bilgi sahibi oluyor. Çünkü insanlarda 'Ne yapabilirim?' veya 'Benim ne katkım olacak ki?' düşüncesi oluyor. Bazıları da yaptıkları yardımın nereye gittiğinden emin olamadığı için harekete geçme konusunda çekingen davranabiliyor. İşte bu önyargıları kırmaya çalışıyorum. Nihayetinde yapılan yardımlara fiziken katılmak da çok değerli. Bazen zamanınızı koymak en değerlisi olabiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıketliler de podyuma çıkmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN