Yeni çağın en büyük stil ikonu

Yukarıdaki başlıkta adı geçenin Rihanna olduğunu anlamak için çok da düşünmeye gerek yok. Bu yaz modaya etki eden en büyük isim olan Rihanna daha uzun süre stil kodlarımızı belirlemeye devam edeceğe benziyor

Giriş Tarihi: 9.3.2014
Eylül ayında Amerikan Vogue dergisinin kapağıydı Barbadoslu 26 yaşındaki Rihanna. "Ne var ki bunda?" diyenleri duyar gibiyim. Nihayetinde dünyanın en çok ilgi gören şarkıcılarının başında geliyor. Üstüne üstlük çok ama çok güzel. Ama stilin, modanın kodlarını belirleyen Amerikan Vogue dergisinin yazarı, makalesinde Rihanna tarafından baştan yaratılmak istediğini anlatıyor. İşte bu yeni. Yani koskoca Vogue bilmiyor, Rihanna biliyor. Geride bıraktığımız Paris Moda Haftası'nda da Rihanna başroldeydi. Beğendiği tasarımcılarla yanak yanağa poz veriyor, defilelerin ön sıralarından çekilen fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyordu. Paris'te insanlar tasarımcıları, basını, satın almacıları bir kenara bırakıp Rihanna'nın iki dudağının arasından çıkacak sihirli sözcüklere kenetlenmişti. Rihanna sadece dergilerin kapaklarını süslemekle, moda haftalarında boy göstermekle kalmadı, bir de pek çok tasarımcının ilham kaynağı olarak koleksiyonlardaki yerini de aldı. Balmain, Pucci, Tom Ford koleksiyonlarını Rihanna üzerine kurduğunu açıkladı. Uzun lafın kısası, tüm moda endüstrisi ağız birliği yapmışçasına dünyanın en ilham veren kadını olarak Rihanna'yı seçti.

RİSK ALMAKTAN KORKMUYOR
Peki bir gün rapçi, bir gün inci kolyeli kız olarak karşımıza çıkan Rihanna'nın sırrı ne? Geleneksellikten uzak, risk almaktan korkmayan, yaşının verdiği havailikle 'dünya yıldızı' statüsüne çok da takılmadan giyiniyor Rihanna. Modayı, kıyafetleri, aksesuvarları bir yere gelmek ya da geldiğini ispat etmek yerine sadece eğlenmek için kullanıyor. İşte bence Rihanna'nın sırrı burada yatıyor. Şimdiye kadar gördüğümüz tüm cilalı örneklerden çok uzak. Dikkat çekmek, konuşulmak için değil; hissettiklerini, yaşam tarzını kıyafetlerine aktarmak üzerine kurulu bir giyim tarzı Rihanna'nınki. Stil danışmanlarından kurulu bir ordusu da yok, kendisini parlatsın diye gözünün içine baktığı dev tasarımcılar da. Renklerin, modellerin, kesimlerin, koleksiyonların çok ciddiye alındığı, kurallardan, kaidelerden geçilmeyen dev moda endüstrisine yepyeni bir soluk Rihanna. Hem yaşıtlarına hem de her yaştan kadına "Keyfinize bakın, çirkin giyinseniz de olur" mesajı veriyor. İşte bu yüzden, söz konusu Rihanna olunca tüm dünyayla birlikte biz de radarlarımızı hep açık tutuyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni çağın en büyük stil ikonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN