Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kez ellerinde mikrofon var

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Bu kez ellerinde mikrofon var

Otizmli çocuklar yararına düzenlenecek Tohum Yılbaşı Alışveriş Şenliği öncesi cemiyet hayatından isimler mikrofon başına geçti. Enbe Orkestrası'yla şarkı söyleyecek gönüllüler, Behzat Gerçeker'den geçer not aldı

2003 yılından beri otizmli çocuklar için çalışan Tohum Otizm Vakfı, etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Vakıf üyeleri çok özel bir kermesle otizmli çocuklara eğitim desteği vermek için kolları sıvadı. 26 Kasım çarşamba günü Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenecek Tohum Yılbaşı Alışveriş Şenliği için cemiyet hayatının önde gelen 50 ismi birbirinden değerli sepetler hazırladılar. Değeri binlerce lirayı bulan sepetler şenlikte 750 liradan satışa çıkacak. Vakfın kurucusu Mine Narin tarafından hazırlanan Tohum Yılbaşı Sepeti ve Four Seasons Bosphorus tarafından oluşturulan Four Seasons Yılbaşı Sepeti ise sessiz artırma ile sahibini bulacak. Sürprizler sadece bununla sınırlı değil. Tohum Yılbaşı Alışveriş Şenliği'nde Vakıf başkanı Mine Narin'in yanı sıra Siren Ertan Çarmıklı, Nil Bentürk, Banu İpekel, Rosella Karabacak, Ebru Kohen, Zeynep Üstünel gibi üyelerin de arasında olduğu "Gönüllüler Korosu" Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası'yla birlikte sahneye çıkıp şarkı söyleyecekler. Gece için sıkı hazırlanan vakıf üyelerinin Behzat Gerçeker'le birlikte Martı Otel'de yaptıkları provayı ziyaret ettik. Ses uyumları gayet başarılı olan yaklaşık 20 kişilik vakıf üyesi Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası'yla birlikte Frank Sinatra'nın Love ve Ajda Pekkan'ın Haykıracak Nefesim adlı şarkılarını seslendirecekler.

MÜZİĞE YATKINLAR
Enbe Orkestrasının kurucusu Behzat Gerçeker, bu tür sosyal sorumluluk projelerine destek vermekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ekibin uyumunun kendisini şaşırttığını ifade etti. Gerçeker, "Kermese renk katmak ve farkındalık yaratmak amacıyla vakıf üyelerinden oluşan bir koro oluşturduk. Profesyonel müzisyen değiller belki ama hepsinin müziğe yatkınlığı var. Enerjileri ve uyumları çok başarılı. O gece otistik çocuklar için güzel bir performans sahneleyeceklerine inanıyorum" dedi.

SİREN ERTAN ÇARMIKLI

100 MARKA KATILIYOR


Bugünlerde altıncısına çalıştığımız ve her geçen yıl daha da gelişen kermesimize bu sene yaklaşık 100 marka katılıyor. Zengin ürün yelpazeleri ile bir araya gelen farklı sektörlerden bu 100 firma, bize ve tüm konuklarımıza tam bir alışveriş şöleni yaşatacaklar. Hem keyifli bir gün geçirmek, hem de vakfımıza destek olmak için tüm büyük gönüllü dostlarımızı o gün bizimle olmaya bekliyoruz.

NİL BENTÜRK UYGUNER

SÜRPRİZ YILBAŞI SEPETLERİ


Sürprizlerle dolu birgün. Bunlardan bir tanesi, çok ünlü ve değerli destekçilerimizin katkısıyla hazırlanan 50 adet yılbaşı sepeti. Her birey bu içeriği çok kıymetli sepetleri özenle hazırlayarak Tohum Otizm Vakfı'na bağışta bulundular. Destekçilerimiz maddi ve manevi çok ciddi bir emek verdi.

EBRU KOHEN

BU YIL REKOR KATILIM VAR


Bu yıl artık gelenekselleşmiş ve hem firmalar, hem bu şenliğe gelip, alışveriş yapıp, tüm gününü? geçiren misafirlerimiz tarafından beklenen Tohum Vakfı Yılbaşı Şenliği'nin altıncısını düzenliyoruz. Bu yıl rekor bir katılıma ulaştık. Bu sene bir sürpriz yapalım dedik ve bu koro fikri aklımıza geldi. Tüm hazırlıkların arkasında gönüllüler olarak çok sıkı çalışma ve büyük bir emek var. Koro fikri de öyle çıktı, hem kendimiz eğlenelim hem de bütün misafirlerimiz eğlensinler. Bu gece gündüz mücadele, sonsuz enerji ile sarfedilen çaba sadece Otizmli çocuklarımıza, ailelerine, onlara yardımcı olma aşkı. Nefesimiz yettiğince kendilerine ulaşmaya devam edeceğiz. Bundan da gurur duyuyoruz.

ROSELA KARABACAK

SEVAN BIÇAKÇI'DAN İMZA


Sevan Bıçakçı kendi ismini taşıyan kitabını Assouline standında imzalayacak. Bu kitap Bıçakcı'nın bilinmeyen yönlerini ve hayatını anlatıyor. Nerede doğduğuna, büyüdüğüne ve bugününe dair merak edilen her şeyi bu kitapta bulmak mümkün! Kermesi ziyaret edenler bu kitabı satın alıp imzalatabilecek.

ZEYNEP ÜSTÜNEL

YEMEK BÖLÜMÜ YENİ


Bu sene kermesimizdeki yenilik 'Yemek Bölümü'. Bir kahve içmek, sohbet etmek, biraz soluklanmak isteyen misafirlerimiz için, Sait Halim Paşa Yalısı'nın büyük salonunu restoranta dönüştürdük. Hem damağımıza hem göze hitap eden leziz ikramlarla ziyaretçilerimize keyifli anlar yaşatacağız. Minik gönüllülerimiz kurabiye satışı, genç gönüllülerimiz ise Tohum Otizm Vakfı'nın özel ürünlerini satarak hem otizmli çocuklarımızın eğitim projelerine katkıda bulunacak hem de sosyal sorumluluk bilincini öğrenecekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez ellerinde mikrofon var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN