Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tayland'da Türk Sezercik ödüle doymuyor

Tayland şimdilerde Melik Efe'yi konuşuyor. Dört yaşında olmasına rağmen Tayland televizyon sektörünün gözdesi olan Melik Efe, Giresunlu Muharrem Aygün’ün ilk ve tek çocuğu

Giriş Tarihi: 29.3.2015
Tayland'da Türk Sezercik ödüle doymuyor
1970'li yılların ilk yarısında Yeşilçam'ın en fazla izlenen filmleri arasındaydı Sezercik serisi. 1980'lerde ise ABD'de başladı çocuk oyuncuların üstlendiği roller. Çocuk oyuncu devri şimdilerde Uzakdoğu Asya sinemasında revaçta. Özellikle son dönem büyük bir açılım yaşayan Tayland sinemasında. Her yıl 30 milyondan fazla bilet satışının gerçekleştiği Tayland şimdilerde yıldızı hızla parlayan bir çocuğu; Melik Efe'yi konuşuyor... Henüz dört yaşında olmasına rağmen Tayland sinema endüstrisinin gözdesi haline gelen Melik Efe, Giresunlu Muharrem Aygün'ün ilk ve tek çocuğu. Diziler, reklam filmleri için yapımcılar şu anda Minik Melik Efe'nin peşinde. Hatta şu anda bir pirinç firması reklamlarında Melik Efe yer alıyor. Marketlerde satılan pirinç markasının paketlerinde bile Melik Efe'nin fotoğrafları var.

REYTİNG REKORLARI KIRIYOR
3 Eylül 2010'da doğan küçük yıldız ilk olarak Tong Neu Gao adlı bir dizide rol aldı. 2013'ün şubat ve ekim tarihleri arasında yayınlanan dizi ülkenin en önemli kanallarından Channel 3'te gösterildi. 14 bölüm halinde yayınlanan Romantik-Drama türü dizi 20.6 reyting oranıyla ülkede rekor kırdı. Melik Efe, dizinin baş rolündeki Sunt çiftinin iki yaşındaki Wanchalerm adlı çocuğu rolünü üstlendi. Bu ona geçen yıl ülkenin en saygın ödülü olan Thai Top Talk About 2014'ü kazandırdı. Ardından yeni diziler ve reklam filmleri. Şimdilerde de bir reklam filmi setinde olduğunu söyledi bizlere, babası Muharrem Aygün. Çok fazla Türkçe bilmeyen Melik Efe'nin 33 yaşındaki babası aracılığıyla yaptık sohbetimizi.

BEŞ BÜYÜK ÖDÜL ALDI
Giresun-Şebinkarahisarlı Muharrem Aygün,bir gezi programı nedeniyle gittiği Tayland'da tanışmış eşi Natchanan Kittimongcolporn Aygün ile. "Bir süre aşkımız internet üzerinden devam etti. 2009'da evlenmeye karar verdik. 2010'un ilk aylarında da eşim Melik Efe'ye hamile kaldı. Ancak Türkiye'deki hava şartları pek iyi gelmeyince doktorların önerisiyle Tayland'da gitmeye karar verdik. Ardından Eylül ayında da Melik Efe doğdu" diye anlatıyor hikayelerinin başlangıcını... "Bangkok'ta minyatür sanatına yönelik işler yapmaya başladığını kaydeden Aygün, "Ardından Melik Efe'de doğunca ayrıca döner işine de girmeye karar verdim. Melik Efe'ye ilk dizisi Tong Neu Gao adlı diziden sonra teklifler artmaya başladı. Dao Keang Duen adlı bir dizide daha rol aldı. Reklamlardan geldi. Çocuk giyimin aranılan ismi oldu. 4 yaşında ama 5 büyük ödül aldı" diyor.

BABASIYLA TÜRKÇE KONUŞUYOR
Chokchai Rangsit adlı okulun ilk sınıfında okuyan Melik Efe'yi Taylandlılar "Wanchalerm" ismiyle tanıyor ve çağırdığını söyleyen baba Muharrem Aygün, çocuğunun Türkçe öğrenmek için çaba sarf ettiğini vurguluyor. "Şimdilerde Türkçe öğrenmesi için çok uğraşıyor" diyen babası ilgisini şu sözlerle anlatıyor: "Melik Efe, Thai dili biliyor. Eşimin ailesi de Çin'den geldiği için Çinceye de hakim. Benimle de iletişimini Türkçe yapmak için uğraşıyor. Eksik kaldığı yerde ise İngilizce konuşuyor." Peki sinema mı gelecekteki hedefi sorusuna ise babası Muharrem Aygün "Açıkçası ben hayallerinin peşinden gitmesini isterim ama ona sorduğumda Türkçe olarak 'araba sürmek' yanıtını alıyorum" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayland'da Türk Sezercik ödüle doymuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN