Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Franchising Fuarı'na yabancı akını

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Franchising Fuarı'na yabancı akını

15-18 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek Türkiye'nin ilk ve tek franchising fuarı 'Bayim Olur musun' franchising ve markalı bayilik fuarına bu yıl yabancılar damgasını vuracak. Fuara rekor sayıda yabancı yatırımcı ve katılımcı gelmesi bekleniyor

Bu yıl 13'üncü kez kapılarını açacak olan Bayim Olur musun Franchising Fuarı dünyanın pek çok ülkesinden gelecek yabancı yatırımcıların ve yabancı markaların şovuna sahne olacak. Yeşilköy CNR Expo'da Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD (Ulusal Franchising Derneği) işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilecek fuara, ulusal ve küresel ölçekte yaklaşık 400 firma katılacak.

ORTADOĞU, AVRUPA VE ASYA ÖNDE
Fuarın yatırımcı konukları arasında Ortadoğu, Avrupa ve Asya kökenli yatırımcılar ön plana çıkarken, katılımcılar arasında ise; İngiltere, İspanya, Romanya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya ve Suudi Arabistan'dan gelen markalar dikkat çekiyor. Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, fuarda franchising sistemine dair önemli gelişmelerin yaşanacağını belirterek, "Avrupa Franchise Federasyonu'nun (EFF-European Franchise Federation) her yıl düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı 15-16 Ekim tarihlerinde, fuar bünyesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirecek. Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin ve aday ülkelerin franchise derneklerini tek çatı altında toplayan 22 üyeli federasyon, fuarda Franchising Deneyim Paylaşım Günü etkinliği de gerçekleştirecek. Ayrıca EFF Başkanı Guy Gras fuar açılışında bir konuşma yapacak" dedi.

BELÇİKALILAR GELİYOR
Başkanlığını Belçika'da yaşayan bir Türk olan Murat Balbay'ın yaptığı Belçika Genç Girişimciler Birliği de (UYBE-Union of Young Belgian Entrepreneurs) fuarda yer alıyor. Özellikle göçmen kökenli gençleri iş hayatına hazırlayan kuruluş, fuarda yerel markalarla işbirliği çalışmaları yapacak.

ARAP VE GÜNEY ASYA SERMAYESİ DE FUARA KATILIYOR
Suudi Arabistan Ticari Ataşeliği işbirliği ile fuara katılacak olan Alarfaji Group ve Franaccess franchise danışmanlık firması yöneticisi Ahmad Al Arfaj, beraberindeki 25 kişilik Suudi yatırımcı heyetiyle, yatırım konusunda Türk firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Malezya Ticaret Bakanı Hamzah Bın Zaınudın Bayim Olur musun Fuarı'nın açılışına katılırken, Malezya Firmalar Komisyonu, Malezya Fikri Mülkiyetler Kurumu, Rakyat Bankası ve Malezya Franchise Derneği ile beraber 12 Malezyalı marka da fuarın katılımcıları arasında yer alacak. Ortadoğu'nun en önemli Franchise danışmanlık firmalarından birisi olan Francorpme Danışmanlık Firması yöneticileri ise bölgedeki Franchise ve ekonomik koşullar hakkında yerli firmaları bilgilendirmek ve Franchise yatırımlarında danışmanlık hizmeti vermek için firmalarla görüşecekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Franchising Fuarı'na yabancı akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN