Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok hata başarıyı getiriyor

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Çok hata başarıyı getiriyor

’de yayınlanan bir kitap başarısızlıkların nasıl birçok kişinin hayatının daha iyi olmasını sağladığını ortaya koyuyor. Anahtar cümle ise şu: Başarısızlıklarınızı, başarıya giden yolda birer basamak olarak görün

Her hangi bir konu hakkında hata yaptığınız zaman ilk tepkiniz ne oluyor? Hatanız nedeniyle utanıyor, bu hatayı örtbas etmeye mi çalışıyorsunuz? Peki daha sonrasında neler yaşıyorsunuz? Benzer olayların hep karşınıza çıkması nedeniyle kendinizi talihsiz mi hissediyorsunuz? İşte bu sorulara verdiğiniz cevaplar hayatınızı belirliyor. Kısa süre önce 'de piyasaya çıkan Black Box Thinking isimli kitap başarısızlığa karşı gösterdiğimiz tepkilerin hayattaki duruşumuzu belirlediğini söylüyor. Yazar Matthew Syed, "Ne yazık ki genel olarak başarısızlığa karşı alerjik bir reaksiyon gösteriyoruz. Hata yapmamaya çalışıyoruz. Yapınca utanıyoruz. Bu psikolojiden kaçamıyoruz. Yaşadığımızı örtbas etmeye çalışıyoruz. Ve bu süreç aynı şekilde devam ediyor" diyor.

FUTBOL LİGİNİ DÜŞÜNÜN
Ve ekliyor "Sonuçta tüm bir hayatı futbol sezonu olarak düşünürseniz, tek bir maçı kaybetmenizin ya da beraberlik yaşamanızın pek de bir önemi olmadığını görebilirsiniz.". Okurken insanın hak verdiği ancak uygulamada pekçoğumuzun zorlandığı bu yöntem farklı alanlardaki ünlü isimlerin başarılı olmasını sağlayan şey aslında:

ANNA WİNTOUR
Vogue'un efsane yayın yönetmeni Anna Wintour'un hayatı sadece başarılarla dolu değil. 1975 yılında Harper's Bazaar dergisinde yardımcı moda editörü olarak çalışmaya başlayan Wintour, Amerika piyasasını anlamadığı için işinden kovuldu. Wintour, "İşten atılmak bana çok iyi geldi. En başarılı ve yaratıcı olduğum dönemi hemen bu olayın ardından yaşadım" dedi.

ARİANNA HUFFİNGTON
haber sitelerini takip edenler muhakkak Huffington Post'a denk gelmiştir. 2013 yılında internet sitesini 315 milyon dolara satan Arianna Huffington'ın hayatı sadece başarılarla dolu değil. 2003 yılında Kaliforniya valisi olarak seçime giren Huffington, oyların sadece yüzde birini almayı başarabilmişti. Uzun zaman medyanın alay konusu olmasıysa bu internet sitesinin kapısını açan olaylardan biri oldu.

OPRAH WİNFREY
Medya tarihinin en başarılı programcılarından biri olarak kabul edilen Oprah Winfrey. 1976 yılında ilk televizyon deneyimi kovulmakla sonuçlanan Winfrey işten atılmasının nedeni olarak kendisine "Fazla duygusalsın" dendiğini söylüyor. Winfrey yaklaşık 2.6 milyar dolarlık servetiyle medya dünyasının en başarılı isimlerinden.

HİLARY CLİNTON
Amerika başkanlık yarışının en önemli isimlerinden biri Hilary . 1993-2001 yılları arasında ülkesinin First Lady'si avukat Clinton, 2008 başkanlık seçimlerine adaylığını koydu. Ancak yarışı Barack Obama kazandı. Yılmayan ve iddiasını sürdüren Clinton, şu an seçimin en iddialı ismi.

SARAH JESSİCA PARKER
1965 doğumlu Sarah Jessica Parker, 1980'li yılların başında oyunculuğa başladı. Farklı dizi ve sinema filmi projelerinde yer alan Parker, rol aldığı projelerin hiçbirinde dikkat çekmeyi başaramadı. 1998 yılında yani 33 yaşındayken rol almaya başladığı Sex and the City isimli dizi projesiyse Parker'ın hayatının tamamen değişmesini sağladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok hata başarıyı getiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN