Projeler geçiçi, esas olan annelik

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Projeler geçiçi, esas olan annelik

Oyuncu ve şarkıcı kimliğiyle tanıdığımız Tuncer, bir süredir YouTube kanalı aracılığıyla Bir Demet Anne projesini yürütüyor. Binlerce takipçisi olan Tuncer oyunculuk kadar sosyal medyada da iddialı

Çocuklar Duymasın dizisiyle tanıdığımız oyuncu ve müzisyen Tuncer, anne olduktan sonra ekranlardan bir süre uzak kaldı. Bu sırada kızıyla dolu dolu vakit geçiren oyuncu, çeşitli projelerin ardından Endemol Shine 'nin yapımcılığını üstlendiği Bir Demet Anne isimli YouTube kanalıyla izleyicinin karşısına çıktı. Bir kadının anne olduktan sonra 360 derece değişen hayatını, çocuk bakımına dair her şeyi kısa kısa aktardığı videoları 700 bin kez izlendi. Tuncer'e önce anneliği nasıl tanımladığını soruyoruz, "Annelik, bitmeyen bir vicdan azabı ve sonsuz sevginin harmanlanması ile oluşan bir kokteyl" diye tanımlıyor bu hissi ve ekliyor, "Annelik ancak anne olduktan sonra öğrenilebilen bir duygu. Ne kadar iyi bir oyuncu olursan ol, teoride kalıyor her şey. 'Cennet anaların ayağı altındadır' lafı bence çok doğru."

EYVAH KAYINVALİDEM GELİYOR
Çok sayıda takipçisi olan kanalının ortaya çıkış öyküsünü ise şöyle anlatıyor, "İki, üç senedir, YouTube kanalı kurmayı düşünüyordum. Eşimle sürekli konuşuyorduk. Fakat çok vakit isteyen bir iş oyduğu için, o dönemdeki projelerin yoğunluğundan bir türlü fırsat bulamıyorduk. Tek başıma yapacak gücüm ve enerjim yoktu. Ta ki, Benzemez Kimse Sana isimli programa başlayana kadar... Orada yapımcıyla birbirimizi tanıdık ve çok sevdik, devamlı bir şeyler yapabileceğimize emin olduk. Derken bir ay sonra beni çağırdılar, YouTube kanalı açmak istediklerini ve ne düşündüğümü sordular. "Harika olur" dedim. Kanalın kapsamlı olmasını istedim. Sadece anne-çocuk değil, kadına dair konuları, hayat duruşunu, yaşanan zorlukları, anne olduktan sonraki süreci, 360 derece ele alan, modasından doktoruna, yemek tariflerinden psikologlara, pedagojiden bakıma her şeyi değerlendirmek istedim. 'Eyvah kayınvalidem geliyor, eyvah arkadaşlarım geliyor, ım yok, nasıl yemek hazırlarım?' gibi birçok sorunun cevabını izleyenler ile paylaşmak istedim. Çok güzel başladık, çok hızlı ilerliyoruz. Sadece Türkiye'den değil, Türkiye'nin dışından da kadınlar izliyor. Hamile olmayan, evli olmayan kadınlar da hedef kitlemiz. O yüzden konuları genişletmek istiyorum. Karı koca gidilebilecek romantik mekanlar, çocuklarla gidilebilecek tatiller gibi konular ile yelpazeyi daha da genişletmek istiyoruz. Çok güvenilir bir kanal oldu." Kariyer nedeniyle çocuk yapmayı öteleyen kadınlara seslenen Tuncer, "Kariyer ve çocuk bir arada olmaz diye düşünen kadınlardan biriydim. Yani ben de yanlış bilenlerden bir tanesiydim. Hele bizim sektörde gerçekten zor. Tam anlamıyla hem çocukla birlikte olmak hem kariyerine devam etmek, hele bir de her şeyin tam olmasını isteyen bir insansanız, unutun öyle bir şeyi. Aklım olsaydı, durum öyle olsaydı, o zaman daha önce çocuk yapardım. Eminim daha çok enerjim olurdu. Daha erken çocuk veya çocuklar yapar kariyerime ondan sonra da devam edebilirdim."

ÖNEMLİ OLAN YETENEK
Tuncer nasıl bir anne olduğu konusundaki soruya kendi annesinden örneklerle cevap veriyor, "Benim inanılmaz bir annem var, dolayısıyla her zaman bana destek. 50 yıllık avukatlık hayatında karşımda her zaman çılgın gibi çalışan bir anne modeli vardı. Hem evine, hem kocasına, hem çocuklarına hem dostlarına, hem ailesine yeten inanılmaz bir kadındır. Ben her zaman söylerim onun tırnağı olabilsem büyük bir başarı. Onun bu disiplini, enerjisi, koşturması, planlaması, organize olması... Hayran kalıyorum, idolüm, rol modelim kadın olarak tabii ki annem. Çocukların ilk üç senesinin güven, duygu, eğitim gibi temel duyguları anneden almaları gerektiğine inanırım. Projeler gelip geçicidir. Önemli olan yetenektir, kişiliktir. Zaten Ayza 4.5 yaşına gelene kadar televizyona dönmeme sebebim buydu. Bunlar sizde olduktan sonra bir çok proje gelecektir. Anne olduktan sonra da çok daha güzel projeler geliyor, neden mi? Çünkü neye hayır demeniz gerektiğini anlıyorsunuz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Projeler geçiçi, esas olan annelik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN