Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama’nın şovu buraya kadar

Giriş Tarihi: 6.11.2016
Obama’nın şovu buraya kadar

8 Kasım ABD’nin yeni başkanının belirleneceği gün. Ancak yeni başkana odaklanılan şu günlerde insan ister istemez sekiz sene boyunca ülkeyi yöneten Barack Obama’yı ve onun hafızalara kazınan yaşam biçimini hatırlamadan edemiyor

Geçtiğimiz hafta arka arkaya düzenlenen Cadılar Bayramı partilerine sahne oldu. Ama belki de en çok konuşulan Cadılar Bayramı performansı Barack Obama'nındı...
Beyaz Saray'da bir grup çocuğu kabul eden ve onlara şeker dağıtan Obama ve eşi First Lady Michelle Obama, kameralar önünde Michael Jackson'ın Thriller şarkısı eşliğinde zombi dansı yaparak bir kez daha herkesin gülümsemesini sağladı.
2008'de ülkesinin ilk siyahi başkanı olarak tarihe geçen ve arka arkaya iki dönem başkanlık koltuğunda oturan Obama'nın siyasi duruşu ve aldığı aksiyonlar tabii ki pek çok açıdan tartışılır. Ancak bir gerçek var ki Obama, bir şovmeni aratmayan performansıyla katıldığı pek çok etkinlikle tarihin en unutulmaz liderlerinden biri olduğunu kanıtladı:

SOSYAL MEDYANIN KRALI
Twitter'da 78.5 milyon takipçisi olan Obama, sosyal medyanın en başarılı siyasisi. Başkanlık kampanyasını yürütmek için 2007'de Twitter'a katılan Obama'nın seçimi kazanmasında sosyal medya da belirleyici oldu.

STİL SAHİBİ
Kabul edelim bir stil danışmanıyla çalışmak her zaman işleri kolaylaştırır. Ama Obama'nın ABD tarihinde John Fred Kennedy'den sonraki en stil sahibi başkan olarak görülmesini sağlayan stil danışmanı olmadan yaptığı kombinler ve kendisine has rafine tarzı...

SPOR ONDAN SORULUR
Nüfusunun büyük kısmı obezite belasıyla karşı karşıya olan ABD için Obama gerçekten büyük bir şanstı. Gençliğinden beri birçok spor dalıyla ilgilenen Obama, farklı sporları yaparken karelere yansıdı.

RİTMİ YAKALA
Tarihe geçen görüntülerden biri hiç kuşkusuz Obama'nın ilk seçim sonrası eşiyle yaptığı romantik danstı. Gözlerimizin önünden Michelle Obama'nın Jason Wu tasarımı beyaz tuvaleti de Let's Stay Together şarkısı eşliğindeki romantik anları da gitmedi.

ONLARINKİ AŞK HİKAYESİ
Barack Obama'nın iktidarda kaldığı sekiz yıl boyunca onun sadece siyasi hayatını değil üniversite yıllarında âşık olup evlendiği karısıyla olan ilişkisini de gözlemledik.

TATİLİN TADINI ÇIKARDI
İki kız çocuğu babası Obama, yaz tatillerinde ailesiyle geçirdiği zamandan kesinlikle feragat etmedi. Onun mayolu halini, spor kıyafetler içindeki halini hep bu sayede gördük. Tabii lüks tatilleri için harcanan para da çok tartışıldı...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama’nın şovu buraya kadar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN