Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaşın kaybedenleri kadınlar ve çocuklar

Son günlerde ’nin sınırı açıp geçişlere izin vermesiyle binlerce aile ’nin Pazarkule sınır kapısına dayanmış durumda. Biz de günlerce sınırda mültecilerle birlikteydik. Kadın ve çocuklar bu durumdan en çok etkilenenlerdi...

Giriş Tarihi: 8.3.2020 ABONE OL
Savaşın kaybedenleri kadınlar ve çocuklar

Coğrafyamızda yaşanan iç karışıklıkların ve savaşın ilk yıkıma uğrattığı kişiler anneler ve çocukları oluyor. Binlerce ailenin durumu aynı şekilde sonlanıyor. Savaşta babalarını kaybeden kadınlar hayatın acımasızlığıyla baş başa kalmış bir şekilde bütün zorluklara göğüs germek zorunda.

Bu çetin şartlara kafa tutanlardan biri de Mufa Ahmed adlı İdlib'li bir anne. İdilb'de devam eden savaş ailelerini ve hayatlarını altüst etmiş. Savaşın yıkımına daha fazla dayanamayıp Türkiye'de yeni bir hayat arayışı içine giriyor. Annesinin kucağındaki bir yaşındaki Musa ise elinde biberonuyla sütünü içiyor.

Elindeki biberon ve sütün de Türk halkının yüce gönüllülüğünün bir göstergesi olduğunu söylemek gerekiyor. Türkiye'deki annelerin ve kadınların kendi aralarında oluşturduğu yardım seferberliği de kadın dayanışmasının en insani örneği.

Türk kadınları kendi çocuklarının ihtiyaçlarını karşılar gibi sınırdaki binlerce aileye çocuk bezi, süt ve çocuk-kadını ilgilendirecek her türlü yardımı hızla ve etkili bir şekilde yerine getiriyor.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaşın kaybedenleri kadınlar ve çocuklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA